Ewangelia według Judasza

Jeffrey Archer, Beniamin Iskariota
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Ewangelia według Judasza
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Bezprecedensowa premiera - 20 marca w 9 krajach jednocześnie pojawi się ?Ewangelia według Judasza?, najnowsza ksiązka J . Archera. napisana wspólnie z wybitnym salezjaninem profesorem Francisem Moloney?em. Dźwięk tego imienia wzbudza wśród chrześcijan instynktowną krytykę i potępienie. Tymczasem J. Archer rzuca nowe światło na jego postać i zdecydowanie zmienia utrwalony w masowej wyobraźni wizerunek Judasza. W książce, naśladującej stylem ewangelie kanoniczne, autorzy przekonują nas, że Judasz nie wydał Jezusa Rzymianom dla pieniędzy. ?Judasz bez wątpienia chciał, żeby Mesjasz wjechał do Jerozolimy na czele triumfującej armii? a tymczasem zwycięstwo nad Rzymianami wcale nie było celem Chrystusa, co przecież często powtarzał swoim uczniom. Kiedy Jezus wjechał do miasta na ośle, dla Judasza stało się to ostatecznym dowodem, że nie jest Mesjaszem? ? mówi w wywiadach J. Archer. Pytania o motywy postępowania Judasza wciąż się powtarzają i pozostają bez odpowiedzi. Papież Benedykt XVI powiedział 18 października 2006 roku w Watykanie, podczas Audiencji Generalnej, że ?Zdrada Judasza pozostaje... tajemnicą? Jeffrey Archer jest pisarzem o międzynarodowej sławie. Jego powieści, przetłumaczone na wiele języków, sprzedano dotychczas w nakładzie ponad 125 milionów egzemplarzy. Do najsłynniejszych jego dzieł należą powieści: Kane i Abel, Co do grosza, Córka marnotrawna, Jedenaste przykazanie, Sprawa honoru, oraz zbiór opowiadań Pierwszy cud. Ks. prof. Francis J. Moloney SDB jest od trzydziestu lat jednym z czołowych badaczy katolickiej spuścizny teologicznej. Przez osiemnaście lat jako członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej przy Stolicy Apostolskiej ściśle współpracował z jej przewodniczącym, kardynałem Józefem Ratzingerem, obecnie papieżem Benedyktem XVI. Jest autorem licznych prac dotyczących Nowego Testamentu i jego środowiska.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7510-039-6, 9788375100396
Wydawnictwo: Rebis
Stron: 112

Autor

Jeffrey Archer Jeffrey Archer
Urodzony 15 kwietnia 1940 roku w Wielkiej Brytanii (Londyn)
Niezwykle popularny współczesny pisarz angielski. Baron. Potomek wpływowego rodu angielskiej arystokracji. W trakcie studiów na Oxford University uprawiał aktywnie sport, a w 1963 roku reprezentował Wielką Brytanię w biegu na 100 metrów. W latach 19...

Pozostałe książki:

Kane i Abel Co do grosza Czy powiemy pani prezydent? Na kocią łapę Czas pokaże
Wszystkie książki Jeffrey Archer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ewangelia według Judasza nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
7 /10
Przeczytane ❤ 2017 ❤ Przygarnięte :) Odwiedzamy Izrael 📚 Posiadam

Mam to szczęście, że w mojej bibliotece znajduje się kącik pt. "Przygarnij książkę". Jest to miejsce, gdzie można zarówno oddać już przeczytaną pozycję, jak również wziąć tytuł, który nas zaciekawił. Właśnie z takiego obiegu trafiła do mnie "Ewangelia według Judasza" w interesującym przekazie Jeffreya Archera. Po wnikliwych konsultacjach z księdzem prof. Francisem J. Moloneyem SDB - badaczem teologii katolickiej, pisarz opowiedział zdarzenia Nowego Testamentu z punktu widzenia Judasza Iskarioty. Opowieść ta oparta została o dawne zapisy i przekazy Beniamina Iskarioty - pierworodnego syna wyklętego Apostoła pochodzące z I w. n.e. Praca nad książką wymagała ogromnej staranności, tak, aby historia opowiedziana przez współczesnego człowieka i skierowana do ludzi XXI w. była wiarygodna i odpowiadała przyjętym kanonom wiary chrześcijańskiej i żydowskiej.

Moim zdaniem obaj autorzy bardzo dobrze wypełnili to zadanie, dzięki czemu mamy możliwość śledzenia tamtych, odległych wydarzeń z innego punktu widzenia. W ten sposób życie Jezusa, jego nauczanie, ale przede wszystkim późniejsze wydanie na śmierć nabiera nowego wymiaru. Niektóre wydarzenia zawarte w ewangeliach podawane są często przez kościół katolicki jednokierunkowo, jednostronnie, a to niesie za sobą brak obiektywizmu. Kiedy jednak dokładnie poznamy Biblię i spojrzymy z szerszej perspektywy na tamtą rzeczywistość, to nasze wnioski mogą okazać się zaskakujące. I nie chodzi tu wcale o to, kto jest winien, kto zdradził,...

| link |
@Lloret
2008-11-22
8 /10

Da zainteresowanych tematyką religijną i zorientowanych w temacie - warto :)

| link |
WS
2021-01-14
6 /10
Przeczytane
@Potania
2010-09-30
8 /10
Przeczytane Na mojej półce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ewangelia według Judasza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl