Filozofia Piłsudskiego

Paweł Rzewuski
Filozofia Piłsudskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Piłsudski odrzucał śmieszące go podziały na lewicę i prawicę, które uważał wręcz za absurdalne. Jako takie nic nie wnosiły. Marszałek stawiał się ponad tymi podziałami, co czyniło z niego swoistego „nadczłowieka polityki”. Tak jak nadczłowiek Nietzschego był poza dobrem i złem, tak nadczłowiek Piłsudski był poza lewicą i prawicą. Jego jedynym wyznacznikiem kierunku działania była własna wola, którą odczytywał jako służbę Polsce. „Prawicowość” i „lewicowość” były zabawkami sejmokracji. Jego nie interesowały, szczególnie jeżeli chodziło o odwoływanie się do tradycji historycznych. Zwracał jednocześnie uwagę na niezwykłość polskiej sceny politycznej, w której nic nie jest tym, czym się jawi. Paweł Rzewuski – filozof i historyk, doktorant w IF UW. Zajmuje się polską filozofią polityki.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-65787-26-2, 9788365787262
Wydawnictwo: Fundacja Augusta Hr. Cieszkowskiego
Stron: 236

Autor

Paweł Rzewuski Paweł Rzewuski
Urodzony w 1990 roku w Polsce
historyk, filozof, publicysta. Obok licznych artykułów opublikował książki Warszawa – miasto grzechu. Prostytucja w II RP oraz Filozofia Piłsudskiego. Mieszka na warszawskim Mokotowie.

Pozostałe książki:

Grzechy "Paryża Północy". Mroczne życie przedwojennej Warszawy Syn bagien Warszawa. Miasto grzechu. Prostytucja w II RP Filozofia Piłsudskiego Wielcy zapomniani dwudziestolecia cz. 2 Wielcy zapomniani dwudziestolecia cz. 3 Wielcy zapomniani dwudziestolecia cz.1
Wszystkie książki Paweł Rzewuski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Filozofia Piłsudskiego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Filozofia Piłsudskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl