Firebird. Tom 2. Dziesięć tysięcy słońc nad tobą

Claudia Grey
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Firebird. Tom 2. Dziesięć tysięcy słońc nad tobą
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Drugi tom trylogii „Firebird” Claudii Grey – bestsellerowej autorki „New York Timesa” Dziesięć tysięcy światów. Dziesięć tysięcy wrogów. Jedna miłość. Niezwykła podróż po złożonych wszechświatach, gdzie los jest nieunikniony, prawda nieuchwytna, zaś miłość pozostaje największą z tajemnic. Marguerite Caine wyruszyła w podróż do innych wymiarów za pomocą Firebirda – genialnego wynalazku jej rodziców, jej chłopaka Paula i ich przyjaciela Theo. Zwróciła jednak także uwagę wrogów, gotowych porywać, szantażować lub nawet zabijać ludzi, by wykorzystać Firebirda do swoich celów. Gdy dusza Paula zostaje rozszczepiona na cztery odłamki, uwięzione w jego wersjach z innych wymiarów, Marguerite gotowa jest zrobić wszystko i udać się w każde miejsce, by go ocalić. Ale cena za jego bezpieczny powrót jest wysoka. Jeśli nie zniszczy dzieła życia swoich rodziców w innych wszechświatach, Paul przepadnie na zawsze. Marguerite, nie chcąc poświęcać swojej rodziny, prosi o pomoc sprytnego Theo. We dwoje układają plan uratowania Paula, ale aby odnieść sukces, muszą przechytrzyć geniusza i zaryzykować nie tylko własnym życiem, ale także życiem ich odpowiedników w innych wymiarach. Ta misja zaprowadzi ich do najbardziej niebezpiecznych z poznanych dotychczas wszechświatów: do zniszczonego przez wojnę San Francisco, do kryminalnego półświatka Nowego Jorku, a nawet do pełnego świateł Paryża, gdzie inna Marguerite skrywa szokujący sekret. Każdy skok przybliża Marguerite do uratowania Paula – ale ta podróż odsłania mroczną prawdę, nakazującą zwątpić w jedyną rzecz, jaka wydawała się niezmienna w każdym świecie: łączącą ich miłość.
Data wydania: 2017-09-27
ISBN: 978-83-7686-598-0, 9788376865980
Wydawnictwo: Jaguar
Cykl: Firebird, tom 2
Stron: 432

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Firebird. Tom 2. Dziesięć tysięcy słońc nad tobą? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@twoj.emil
2019-12-02
8 /10
Przeczytane WAKACJE E-booki Fantastyka (fantasy/science fiction) WAKACJE 2019 Zagraniczne

Nie bardzo wiem jak tę książkę ocenić. Na początku wydawała mi się lepsza od pierwszego tomu, potem przez jakiś czas gorsza. Podobało mi się, że zwrócono tutaj uwagę na etykę podróży międzywymiarowych i na to w jakim stopniu różne wersje tej samej osoby różnią się od siebie. Ale, np. fragment, w którym bohaterka była przetrzymywana przez mafię średnio mi przypadł do gustu. Z przedstawionych tu wymiarów do tej pory najbardziej podobało mi się Uniwersum Rosyjskie. Ono było takie najbardziej odmienne. Ciekawe było też Uniwersum Wojenne, tylko szkoda, że nie wyjaśniono o co właściwie w tej wojnie chodzi. W ogóle w tym tomie trochę mniej skupiono się na opisie innych wymiarów co uważam za minus. Ale poza tym książkę czytało się szybko i ciekawa jestem co będzie dalej.

| link |
@dvdevil_2
2023-03-10
6 /10
Przeczytane
@haudek
2020-07-22
6 /10
Przeczytane Ein 2020-Książki
IL
@ilciaa87
2020-05-03
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Firebird. Tom 2. Dziesięć tysięcy słońc nad tobą. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Firebird. Tom 1. Tysiąc odłamków ciebie
Firebird. Tom 1. Tysiąc odł...
Claudia Grey
7.8/10
Tysiąc żyć. Tysiąc możliwości. Jedno przeznaczenie. Marguerite Caine dzięki swoim rodzicom – wybitny...
Firebird. Tom 3. Milion światów z tobą
Firebird. Tom 3. Milion świ...
Claudia Gray
7/10
Trzecia część trylogii "Firebird" Claudii Grey ‒ bestsellerowej autorki New York Timesa. Połą...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl