Fotografie z tłem : gdańszczanie po 1945 roku

Olga Dębicka
Fotografie z tłem : gdańszczanie po 1945 roku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Reportaże Olgi Dębickiej układają się w opowieść o mieszkańcach Gdańska - Polakach, Niemcach, przesiedleńcach ze Wschodu. Opowieść ta często jest dramatyczna, wzruszająca, bolesna. Przybliża losy Niemców, którzy po wojnie musieli opuścić to miasto, i Polaków, którzy zamieszkali w ich dawnych domach, bo sami zostali wygnani ze swoich na Litwie, Wołyniu czy Białorusi. Mówi też o gdańszczanach mieszkających tu od pokoleń - pomimo zakrętów historii i różnych przeciwności. Wśród bohaterów książki można zatem spotkać Charlottę Treder, żonę Helmuta Deglera, czyli Henryka Jabłońskiego, autora słynnej piosenki Pierwszy siwy włos, i Rosę Andres, dla której najsilniejszym gdańskim wspomnieniem jest smak kawy zbożowej z Malborka, a także dziadków Donalda Tuska i Łucję Toczyską, pamiętających Wolne Miasto Gdańsk, czasy wojny i późniejszą odbudowę miasta. Można też poznać historię lwowskiego fotografa, który utrwalił na kliszy przeniesienie na Targ Drzewny w Gdańsku pomnika Jana Sobieskiego.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-89405-25-8, 9788389405258
Wydawnictwo: Słowo/obraz terytoria

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Fotografie z tłem : gdańszczanie po 1945 roku aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Fotografie z tłem : gdańszczanie po 1945 roku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl