Funky Koval. Wrogie przejęcie

Bogusław Polch, Jacek Rodek, Maciej Parowski
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Funky Koval. Wrogie przejęcie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Takiego finału nikt się nie spodziewał. Po latach przerwy Bogusław Polch i Maciej Parowski wracają do historii najsławniejszego kosmicznego detektywa. Wreszcie poznamy zakończenie jednej z najwspanialszych opowieści w dziejach polskiego komiksu. Spadną wszystkie maski, wyjdą na jaw skrywane sojusze, a ludzkość i drolle stoczą ostateczną rozgrywkę. Czas przyspiesza, starzy bohaterowie wracają do akcji. Dla miłośników science fiction i komiksów – absolutna klasyka. Dla pozostałych Funky Koval może być prawdziwym odkryciem, że Polak potrafi. Maja Staniszewska, „Metro” Maciej Parowski (ur. 1946) – polski pisarz, felietonista, scenarzysta komiksów, krytyk literacki i filmowy. Od 1982 roku kierownik działu literatury polskiej w „Fantastyce” (od 1990 w „Nowej Fantastyce”), w latach 1992-2003 również naczelny pisma. Obecnie v-ce naczelny „NF”. Prowadzi też krytyczny kwartalnik „Czas Fantastyki” (od 2004). Współautor scenariuszy komiksów: „Funky Koval” - wspólnie z Jackiem Rodkiem (rys. Bogusław Polch), „Wiedźmin” - wspólnie z Andrzejem Sapkowskim (rys. Bogusław Polch). Scenarzysta komiksów: „Planeta robotów” (1986/89 – rys. Jacek Skrzydlewski), „Naród wybrany” (1992, rys. Jarosław Musiał), „Burza” (1992, 2003 fragmenty – rys. Krzysztof Gawronkiewicz). Jacek Rodek (ur. 1956) – w latach 80-tych XX wieku był jednym z założycieli magazynu „Fantastyka”, w którym początkowo był kierownikiem działu literatury zagranicznej, a następnie zastępcą redaktora naczelnego oraz redaktorem naczelnym magazynu "Komiks-Fantastyka". W kolejnych latach redaktor w wydawnictwach Orbita i Korona. Na początku lat 90-tych pomysłodawca i redaktor magazynu komiksowego magazyn "CDN". W 1993 roku założył Wydawnictwo MAG, którym kieruje do dziś. Początkowo wydawał gry fabularne i magazyny, jak „Magia i Miecz” (103 numery w latach 1993 – 2002) i „Fenix” (w wyd. MAG w latach 2000 – 2001). Obecnie specjalizuje się w beletrystyce fantasy i science fiction. Bogusław Polch (ur. 1941) – pierwszy komiks wydał w 1970 roku; był to „Złoty Maurutius” – historia o przygodach kapitana Żbika. W latach 1982-1990 stworzył popularną serię „Bogowie z kosmosu”, ze scenariuszem Alfreda Mostowicza i Alfreda Górnego, inspirowaną teoriami słynnego ufologa Ericha von Dänikena. W 1982 roku ukazał się pierwszy tom przygód Funky’ego Kovala, a w latach 1993-95 seria ilustrowanych przez Polcha komiksów „Wiedźmin”. W 2009 roku został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Data wydania: 2011-11-03
ISBN: 978-83-7648-947-6, 9788376489476
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Funky Koval, tom 4
Kategoria: Komiks
Stron: 48

Autor

Bogusław Polch Bogusław Polch (ur. 1941) – pierwszy komiks wydał w 1970 roku; był to „Złoty Maurutius” – historia o przygodach kapitana Żbika. W latach 1982-1990 stworzył popularną serię „Bogowie z kosmosu”, ze scenariuszem Alfreda Mostowicza i Alfreda Górnego, ins...

Pozostałe książki:

Wiedźmin. Tom I Wiedźmin. Tom II Funky Koval. Wydanie kolekcjonerskie Wiedźmin. Geralt Wiedźmin. Ostatnie życzenie
Wszystkie książki Bogusław Polch

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Funky Koval. Wrogie przejęcie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@mcmarcus
2012-01-07
5 /10
Przeczytane Mam

Kilkanaście lat nam przyszło czekać na 4 tom, zamykający sagę o przygodach Funky Kovala i zmaganiu ze spiskiem drolli. Pierwotnie drukowany w odcinkach, w formie czarno-białych plansz, w magazynie "fantastyka", rychło doczekał się wydania zeszytowego i to w pełnym kolorze. Jak jest? Słabo! Jak już zostało napisane (komentarz poniżej, autorstwa Leskon), rysunki Polcha straciły na swoim bogactwie. Niby prostota jest królową, ale w tym wypadku raczej upadłą. W dodatku liczne niedopatrzenia w wydaniu zeszytowym, jak np. braki w przypisach - gwiazdki są, ale już przypisów do tych gwiazdek próżno szukać. A jak fabularnie? Tak sobie. W zasadzie czwarty tom niczego nie wyjaśnia. Tak jak zawiła była fabuła przygód Kovala, tak zawile się kończy.

| link |
@leskon
2012-01-06
3 /10
Komiks

Niestety rozczarowanie… Zwieńczenie fabuły jak dla mnie nijakie – brakuje mu tego „zęba” obecnego w poprzednich częściach. W sferze graficznej też zmiana na minus – typowe dla Bogusława Polcha - niezwykle bogate w detale rysunki prawie nieobecne. Klimat i realność świata przedstawionego w komiksie wiele na tym traci… Wystarczy otworzyć któryś z albumów serii na dowolnej stronie i porównać – w 4 tomie jest wyraźnie „biedniej”. Podsumowując, komiks różni się od poprzednich trzech części, odstaje od nich i jak dla mnie jest średni…

| link |
@polokokta
2022-03-05
5 /10
Przeczytane 2022 Komiks
WW
2012-02-14
3 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Funky Koval. Wrogie przejęcie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Funky Koval. Wydanie kolekcjonerskie
Funky Koval. Wydanie kolekc...
Maciej Parowski, Bogusław Polch, Jacek Rodek
9/10
Legendarny komiks z rysunkami Bogusława Polcha do scenariusza Macieja Parowskiego i Jacka Rodka to d...
Funky Koval. Bez oddechu.
Funky Koval. Bez oddechu.
Bogusław Polch, Maciej Parowski, Jacek Rodek
8.5/10
Legendarny komiks z rysunkami Bogusława Polcha do scenariusza Macieja Parowskiego i Jacka Rodka to d...
Funky Koval. Sam przeciw wszystkim.
Funky Koval. Sam przeciw ws...
Bogusław Polch, Maciej Parowski, Jacek Rodek
7.7/10
Funky Koval 3 Wbrew sobie
Funky Koval 3 Wbrew sobie
Bogusław Polch, Jacek Rodek, Maciej Parowski
7.3/10
Ludzkość i Drolle szykują się do ostatecznej rozgrywki! Bohaterowie są zmęczeni. Poruszają się po om...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl