Gawędy o prawie harcerskim. 1 Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy

Stanisław Sedlaczek
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Gawędy o prawie harcerskim. 1 Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Seria wydawnicza „Przywrócić Pamięć” ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1939. Reprinty: reprint wydania, [1932]. "Gawędy o prawie harcerskim. 1. Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy". NA SŁOWIE HARCERZA POLEGAJ JAK NA ZAWISZY Nasza droga wspólna. Nasze braterstwo harcerskie ułatwia nam pracę nad sobą, prowadzoną poto, aby poznać nasze zadania w życiu i środki do ich urzeczywistniania, aby postanowić poznane zadania wykonać i wytrwać w postanowieniu, wiedzieć jak żyć po harcersku, chcieć tak żyć, czyli umieć panować nad sobą, umieć żyć, czyli opanowywać duchowe i materjalne środki do tego, wytrwać, zatem nie dać się zrazić trudnościom, a przez to osiągnąć swój cel. Szumiący Dąb przedstawiając na VI Kongresie Skautowym w Badenie psychologiczne podstawy ideologji skautowej bardzo pięknie wyłożył, że jedną z cech, która odróżnia człowieka od zwierząt jest wola doskonalenia się. Oczywiście mamy tę wolę, co zatem trzeba robić, aby się „doskonalić”. Dowiedzieć się o tem nie jest rzeczą trudną. Chrystus wskazał nam w Swej Boskiej nauce ideał człowieka. Ewangeliści, Ojcowie Kościoła zapisali nam tę naukę, Kościół przechowuje ją, wyjaśnia i rozpowszechnia. My harcerze mamy jeszcze i to ułatwienie, że nasze Prawo Harcerskie pomaga nam zrozumieć, jakimi mamy być, co mamy czynić. A Prawo, jak to już nieraz znakomici kapłani wskazywali, w istocie swej opiera się o Chrystusową naukę. Dokładne poznanie i zrozumienie Prawa Harcerskiego jest niezbędne dla wszystkich, którzy chcą być prawdziwymi harcerzami, skautami z ducha, nie z munduru, nie z form zewnętrznych, z pozorów. Gawędy nasze poświęcimy zatem najpierw poznawaniu Prawa.
Data wydania: 2016-09-10
ISBN: 978-83-8095-106-8, 9788380951068
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Stron: 48

Autor

Stanisław Sedlaczek Stanisław Sedlaczek
Urodzony 31 stycznia 1892 roku w Polsce (Kołomyja)
Stanisław Marian Sedlaczek – pedagog, instruktor i działacz harcerski, harcmistrz Rzeczypospolitej, Naczelnik Harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego. Autor książek, artykułów i opracowań. Ważniejsze z nich to: „Szkoła Harcerza”, „Harcerstwo polskie”,...

Pozostałe książki:

Gawędy o prawie harcerskiem. Harcerz nie pije napojów alkoholowych Gawędy o prawie harcerskim. 1 Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy Harcerstwo - zarys podstaw ideowych i organizacji. Próby Harcerstwo polskie. Album: klisze i fotografie KALENDARZ HARCERSKI Podstawy etyczne skautingu Baden-Powellowskiego Prawo Harcerskie Przeglądy i pokazy harcerskie. Musztra harcerska ROCZNIK HARCERSKI.Zbiór przepisów obowiązujących w ZHP SPRAWNOŚCI SKAUTOWE Szkoła za lasem Drogowskaz harcerski Gawędy o prawie harcerskim Geneza skautingu i harcerstwa Harcerstwo Harcerstwo na Rusi i w Rosji 1913-1920 Kilka myśli o zadaniach harcerstwa Kształcenie starszyzny harcerskiej Metodyka harców Obóz harcerski Organizacja harcerstwa polskiego Próby harcerskie SYSTEM ZASTĘPOWY Szkoła harcerza Wskazówki dla skautmistrzów Wytyczne metodyki harcerskiej
Wszystkie książki Stanisław Sedlaczek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Gawędy o prawie harcerskim. 1 Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@oficynaIMPULS
2016-09-22
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Gawędy o prawie harcerskim. 1 Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl