Gdybym miała twoją twarz

Frances Cha
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Gdybym miała twoją twarz
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Głośna powieść, w której z mroku i sprzeczności współczesnego Seulu wyłania się portret kobiet gotowych zrobić wszystko, aby żyć godniej.

Jeden z najgłośniejszych debiutów tego roku, który przenosi nas do oszałamiającego, futurystycznego Seulu. Lektura obowiązkowa.

– Vogue

Brutalna opowieść o czterech kobietach złapanych w sidła południowokoreańskiego konsumpcjonizmu robi naprawdę niesamowite wrażenie.

– The Guardian

Podobnie jak Bong Joon Ho, reżyser nagrodzonego Oscarem filmu Parasite, tak i Frances Cha ukazuje społeczeństwo, w którym awans społeczny jest niezwykle trudny. A to, jak go postrzegają ubogie kobiety, jest śmiertelnie przygnębiające.

– Washington PostMłode koreanki: Kyuri, Miho, Ara, Sujin i Wonna, próbują pozostać sobą w świecie, który wymaga od nich niewiarygodnie dużo. Współczesny Seul nie jest wyrozumiały dla kobiet, zwłaszcza biednych. Aby uzyskać przepustkę do lepszego świata, trzeba wpisywać się w wyśrubowany kanon urody. Cena piękna jest wysoka, a operacje plastyczne to konieczność.

Wiedzą o tym Kyuri, ekskluzywna kobieta do towarzystwa dla najbogatszych biznesmenów w kraju, oraz Sujin, która zrobi wszystko, aby być jak Kyuri. Miho, artystka z dyplomem amerykańskiej uczelni, romansująca z apodyktycznym mężczyzną, i Ara, obsesyjnie zakochana w gwieździe k-popu. Oraz Wonna, która staje wobec dylematu: marzy o dziecku, lecz nie ma środków na jego wychowanie.

Robią wszystko, aby utrzymać się na powierzchni, bo bycie kobietą w społeczeństwie pełnym nierówności oznacza ciągłą walkę. Ich historie tworzą porywającą opowieść, w której przyjaźń może się okazać ratunkiem.

Tytuł oryginalny: If I Had Your Face
Data wydania: 2021-07-14
ISBN: 978-83-66890-79-4, 9788366890794
Wydawnictwo: Mova
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 304
dodana przez: mewaczyta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

,,Przeżyłabym twoje życie lepiej niż ty.'' Czy aby na pewno?

{} WYBÓR REDAKCJI
20.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Sięgając po ,,Gdybym miała twoją twarz'' mniej lub bardziej świadomie oczekiwałam czegoś w rodzaju lektury ,,@Link''. Wydawało mi się, że będzie to książka ciężka (ale nie stylistycznie lecz tematycznie), że będzie trudna w odbiorze, że będzie bardzo refleksyjna. Część z tego okazała się prawdą, a część nie. Frances Cha ma naprawdę lekkie piór... {} Recenzja książki Gdybym miała twoją twarz

@Chassefierre@Chassefierre {}× 26

Kiedy cena za szczęście jest zbyt wysoka...

23.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Nie akceptuję takiej Korei Południowej, jaką przedstawiła Frances Cha w swojej książce „Gdybym miała twoją twarz”. Nie podobają mi się jej realia. Operacja plastyczna traktowana jako wymóg , a jednocześnie przywilej? Przeraża mnie los, jaki zgotowała kobietom oczekując od nich dostosowania się do odgórnie przyjętych kanonów piękna i wyrzeknięcia s... {} Recenzja książki Gdybym miała twoją twarz

Przeżyłabym twoje życie znacznie lepiej niż ty, gdybym miała twoją twarz.

14.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Przeżyłabym twoje życie znacznie lepiej niż ty, gdybym miała twoją twarz." "Gdybym miała twoją twarz" Frances Cha to opowieść o pięciu kobietach, rodowitych Koreankach żyjących (uwięzionych) w społeczeństwie pełnym konwenansów. Ara jest fryzjerką zakochaną w gwieździe k-popu. Jej najbliższa przyjaciółka Sujin ma obsesję na punkcie wyglądu i prze... {} Recenzja książki Gdybym miała twoją twarz

Moja opinia o książce

Opinie

@kachna.janisz
2021-07-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10


Mam skłonności do skupiania się na sobie. Na własnych odczuciach, planach, porażkach i marzeniach. Nie myślę o innych w każdej sekundzie swojego życia. Nie do końca wiem czym jest krystaliczna przyjaźń, rodząca się w trudach życia i już pewnie nigdy się tego nie dowiem. Szkoda...

Książka opowiada właśnie o takiej przyjaźni, damskiej, silnej, choć pochodzącej z ciężkich życiowych doświadczeń. Mało wiedziałam na temat życia Koreanek, tym bardziej, że w ostatnim czasie czytałam przewodnik podróżniczy przedstawiający Korę i Seul w kolorowych barwach. Teraz mogłam odkryć ciemną stronę tego narodu.

Wyścig szczurów, to zdecydowanie zbyt delikatne określenie. Prawda na temat operacji plastycznych obecnych w życiu bohaterek, możliwych powikłaniach i ilości zabiegów jakim poddają się w dążeniu do idealnej wizji koreańskiej kobiety.

Powieść rozgrywa się na kilku płaszczyznach, poznajemy...

{}× 1 | link |
@tomzynskak
2021-07-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

„Gdybym miała twoją twarz” to pięć różnych kobiet i pięć różnych historii rozgrywających się w mroku współczesnego Seulu. Fabuła bardzo mi się spodoba i wywołała we mnie ogrom emocji. Autorka przedstawia nam Koreę oczami młodych Koreanek. Każda z nich reprezentuje inny styl życia, jednak to co je łączy to próba uwolnienia z świata pełnego zakazu oraz nakazów. Wszystkie zostały zranione, porzucone, doznały cierpienia oraz straty. Książka bardzo dobrze opisuje problemy współczesnych kobiet i ich emocje z tym związane, gdzie światem rządzi konsumpcjonizm oraz piękno. Dlatego te historie mogłyby dotyczyć każdej z nas. W dzisiejszych czasach kult piękna, sprostanie oczekiwaniom społeczeństwa, ciągła walka o pozycje bywa czymś „normalnym” dla kobiet. Jest ich codziennością… Jednak odbija to poważne piętno ich życiu…
Uważam, że „Gdybym miała twoją twarz” to przede wszystkim książka o kobietach dla kobiet. Niektóre wątki zostały potraktowane „po macoszemu” i chciałabym lepiej poznać bohaterki. Brakowało mi także ogólnie zarysowanej fabuła, która wszytko w pewnym sensie by usystematyzowała. Jednak całość bardzo mi się podobała i przyswoiłam z niej piękną lekcję o prawdziwej przyjaźni. Koniecznie przeczytajcie tę książkę.


{} | link |
@StartYourDayWithBooks
2021-07-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Chassefierre
2021-07-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@papierowamagnoolia
2021-07-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Gdybym miała twoją twarz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe