Gesty Osoby Teksty Kino Hala Hartleya Br

Alicja Helman, Andrzej Pitrus
Gesty Osoby Teksty Kino Hala Hartleya Br
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Hal Hartley od dwudziestu lat konsekwentnie buduje własny świat. Oglądając jego kolejne prace, mamy wrażenie powracania do znanego, dobrze zdefiniowanego środowiska, w którym raz po raz pojawiają się nowe postaci. Ale są tam także ""starzy znajomi "" - twórca stworzył bowiem znakomity zespół, z którym - w modyfikowanych na potrzeby konkretnego projektu konfiguracjach - współpracuje od początku swojej kariery. Nie znaczy to, że jego kino nie zmienia się. Bez trudu zauważymy stylistyczną ewolucję: od ascetycznej, choć na swój sposóbwystudiowanej formy wcdzesnych dzieł, po bardziej impresyjny styl realizzacji powstałych z wykorzystaniem cyfrowej kamery. Hartley zachowuje tematyczną konsekwencję, stale powracając do tematu ""człowieka wobec fikcji"". Czyni to jednak sięgając po bardzo różnorodne środki."
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-60236-20-8, 9788360236208
Wydawnictwo: RABID
Stron: 156

Autor

Alicja Helman Alicja Helman
Urodzona 19 maja 1935 roku w Polsce (Radom)
Alicja Helman – polska teoretyczka i historyczka filmu, eseistka, tłumaczka. Ukończyła studia muzykologiczne na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1955–1973 pracowała w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie, była kierownikiem Zakład...

Pozostałe książki:

100 arcydzieł kina Autorzy kina azjatyckiego Autorzy kina europejskiego IV/Rabid/HELMAN '08 Gesty Osoby Teksty Kino Hala Hartleya Br Historia myśli filmowej Monografia miłości Nawiedzony przez obrazy. Twórczość filmowa Tiana Zhuangzhuanga Od Banjo Patersona do Meliny Marchetty. Filmowe adaptacje literatury australijskiej Odcienie czerwieni. Twórczość filmowa Zhanga Yimou Podstawy wiedzy o filmie Styl i technologia filmu: Historia i analiza. Tom I (1895-1913) Ten smutek hiszpański. Konteksty twórczości filmowej Carlosa Saury Urok zmierzchu. Filmy Luchina Viscontiego Ścieżkami utraconego czasu.
Wszystkie książki Alicja Helman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Gesty Osoby Teksty Kino Hala Hartleya Br nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Gesty Osoby Teksty Kino Hala Hartleya Br. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl