Gladiatorzy

Arthur Koestler
Gladiatorzy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Powieść należąca do klasyki literatury. Pierwsza z wielu, które wyszły spod pióra tego urodzonego na Węgrzech brytyjskiego pisarza, dziennikarza oraz krytyka. Towarzyszy jej odwieczne pytanie etyki rewolucyjnej oraz politycznej czy i w jakim stopniu cel uświęca środki?... Autor porusza także zawsze aktualną kwestię przegranej rewolucji oraz jej wewnętrznej degeneracji. Książka przedstawia dzieje Spartakusa, trackiego gladiatora, który stanął na czele powstania niewolników skierowanego przeciwko Rzymowi. Mimo że dowodzeni przez niego rebelianci odnieśli wiele sukcesów, siejąc spustoszenie w szeregach ekspedycji karnych, ich nadzieja na założenie utopijnej społeczności - Miasta Słońca - w wyniku wzajemnych niesnasek bardzo szybko upadła. Punktem zwrotnym w przebiegu powstania okazała się chwila, kiedy Spartakus stanął przed koniecznością wyboru spośród swoich najstarszych i najbardziej oddanych towarzyszy walki, którzy mieli zostać ukrzyżowani. Odtąd było jasne, iż sen o Mieście Słońca nigdy się nie ziści. Wśród niewolników doszło do rozłamu. Wielu poległo w starciach z żołnierzami Rzymu. Piętnaście tysięcy, którym udało się przetrwać walki, zostało wziętych do niewoli i straconych podczas tortur.
Data wydania: 2005-01-01
ISBN: 978-83-11-10075-6, 9788311100756
Wydawnictwo: Bellona
Seria: Abenka
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 319

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Gladiatorzy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Gladiatorzy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe