Płomień i lód. Przygody mojego życia

Arthur Koestler
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Płomień i lód. Przygody mojego życia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Przebywając w 1937 roku w celi śmierci frankistowskiego więzienia, Arthur Koestler przyrzekł sobie, że jeśli wyjdzie na wolność, napisze autobiografię, w której nie zatai niczego. Wyszedł na wolność i dotrzymał słowa. Koestler, autor słynnej Ciemności w południe, opublikował cztery książki autobiograficzne: Arrow in the Blue, Invisible Writing, Dialogue with Death i Scum of the Earth. Polskie wydanie składa się z najciekawszych fragmentów tych książek. Autor opisuje swoje niezwykle barwne życie na tle burzliwych lat 1905–1940 i tworzy fascynujący obraz epoki – epoki zbrodniczych ideologii, rewolucji, wojen światowych i przewrotów w nauce. Arthur Koestler urodził się w 1905 roku w Budapeszcie w węgiersko-żydowskiej rodzinie kupieckiej. Będąc wziętym dziennikarzem prasy niemieckiej, na początku lat trzydziestych zrezygnował z kariery i wstąpił do Komunistycznej Partii Niemiec. Zerwał z nią ostatecznie po podpisaniu paktu Ribbentrop–Mołotow i stał się bezkompromisowym krytykiem komunizmu. W 1940 roku opublikował powieść rozrachunkową Ciemność w południe, która przyniosła mu światowy rozgłos. Jest autorem wielu powieści (m.in. Gladiatorów o powstaniu Spartakusa), wspomnień i zbiorów esejów. Po wojnie zajmował się głównie popularyzacją nauki i parapsychologią. W 1983 roku, nieuleczalnie chory, popełnił samobójstwo.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-89656-58-2, 9788389656582
Wydawnictwo: Magnum
Kategoria: Biografia
Stron: 431

Autor

Arthur Koestler Arthur Koestler
Urodzony 5 września 1905 roku na Węgrzech (Budapeszt)
Arthur Koestler – angielski pisarz i dziennikarz, pochodzenia węgierskiego. Koestler był z pochodzenia zasymilowanym węgierskim Żydem. Był poliglotą. Już w wieku 10 lat płynnie mówił po węgiersku (po matce), niemiecku (używany przez rodzinę), angie...

Pozostałe książki:

Gladiatorzy Call-Girls Ciemność w południe Lunatycy. Historia zmiennych poglądów człowieka na wszechświat
Wszystkie książki Arthur Koestler

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wspaniała opowieść o niesamowitym człowieku.

1.08.2013

Arthur Koestler to urodzony w 1905r. w Budapeszcie pisarz i dziennikarz. W 1976r. u Koestlera zdiagnozowano chorobę Parkinsona, a trzy lata później przewlekłą białaczkę limfatyczną w jej stadium terminalnym. Wraz z żoną w 1983 r. w Londynie popełnił samobójstwo. Jego najgłośniejszą powieścią była Darkness at Noon (Ciemność w południe), poświęcona ... Recenzja książki Płomień i lód. Przygody mojego życia

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane Współpraca

Artur Koestler, to to brytyjski pisarz i dziennikarz, urodzony na Węgrzech.
Przebywając w celi śmierci, przyrzekł sobie, że jeżeli uda mu się wyjść na wolność, napisze autobiografię, w której rozliczy się ze swoją przeszłością.
Słowa dotrzymał.Z pod jego pióra wyszło kila książek z wątkiem autobiograficznym.
Płomień i lód, to nie jako kompilacja wszystkich zawierająca najciekawsze fragmenty, z pozostałych.
W swojej książce autor zawarł niezwykle ciekawą opowieść o swoim życiu i drodze, która doprowadziła go tego kim został.
Jego opowieściami, można by obdarzyć kilka osób i każda z nich mogła by powiedzieć, że wiodła ciekawe i niezwykle burzliwe życie.
Podróż, przez Związek Radziecki, rozbrat z komunistami, miłość do pewnej dziewczyny, Legia Cudzoziemska, więzienie, to tylko nieliczne przygody, które miał ten człowiek.Sam autor, w 1983 roku, śmiertelnie chory popełnił samobójstwo.
Wspaniale napisana, przeczytana przeze mnie jednym tchem.Polecam.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Płomień i lód. Przygody mojego życia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl