Gniew matki

T.R. Ragan
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Gniew matki
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

Życie Faith McMann legło w gruzach, kiedy pewnego dnia po powrocie do domu zastaje zamordowanego męża, a dzieci zostały porwane. Wszechogarniający strach i niepokój o los dzieci sprawiają, że życie staje się nie do zniesienia. Do momentu, gdy postanawia zamienić udrękę na złość… A zamiast pozostać ofiarą, szykuje zemstę. Sfrustrowana bezsilnością policji, podejmuje działania, by uratować swoje dzieci. Odkrywa brutalne podziemie handlu ludźmi. Mroczny świat, z którym przyszło jej się zmierzyć jest bezlitosny, a cel jest prosty: zmienić krucjatę Faith w misję samobójczą. Nie wiedzą jednak, że nie ma nikogo bardziej niebezpiecznego niż matka walcząca o swoje dzieci. Zwłaszcza taka, która zasłużyła na przydomek FURIA.
Tytuł oryginalny: Furious
Data wydania: 2021-01-20
ISBN: 978-83-8195-379-5, 9788381953795
Wydawnictwo: Filia
Cykl: Faith McMann, tom 1
Seria: Mroczna strona
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 374
dodana przez: Justyna_K

Autor

Theresa Ragan "T.R. Ragan" Theresa Ragan "T.R. Ragan" T.R. Ragan (Theresa Ragan) jest autorką bestsellerów i thrillerów w New York Timesie, USA Today i Wall Street Journal.

Pozostałe książki:

Śmiertelna rozpacz Obsesja matki
Wszystkie książki Theresa Ragan "T.R. Ragan"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nazywam się Furia.

26.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Handel żywym towarem. Sprzedaż dzieci ich wykorzystywanie to temat niezwykle trudny i frustrujący. Ten proceder kojarzy się wielu ludziom z krajami trzeciego świata, gdzie ludzie z różnych pobudek sprzedają swoje dzieci. Niestety coraz częściej dowiadujemy się, że dzieje się to w krajach zamożnych, gdzie osoby posiadające władze i niewyobrażalne p... {} Recenzja książki Gniew matki

Do czego jest zdolna matka, której porwano dzieci

18.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Potrzebowałam tego…zdecydowanie. Dopadł mnie przesyt romansów i potrzebowałam naprawdę dobrego i wciągającego thrillera, kryminału albo czegoś z akcją. „Gniew matki” to było właśnie to! Faith McMann jest nauczycielką, która prowadzi zwykłe, rodzinne życie. Ale wszystko wywraca się do góry nogami, kiedy pewnego popołudnia wraca z dziećmi do domu... {} Recenzja książki Gniew matki

@justus228@justus228 {}× 4

Szkoda, że trzeba czekać na następną część

9.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wpadła mi w ręce przypadkiem, kiedy buszowałam w księgarni, kupiłam i bardzo polubiłam. Już po kilku stronach wiedziałam, że to będzie dobra pozycja. Wyobraźcie sobie, że jesteście nauczycielką, macie męża, dwójkę dzieci- córkę i syna, pewnego dnia wracacie do domu i zastajecie trzech zamaskowanych mężczyzn, związanego męża i dzieci, chcecie uciec... {} Recenzja książki Gniew matki

Siła rodzicielskiej miłości - "Gniew matki" T.R. Ragan

28.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Gniew matki" T.R. Ragan Dotychczasowe poukładane życie Faith legło w gruzach. Mąż kobiety z niewiadomych przyczyn zostaje zamordowany, dzieci porwane, a Faith sama cudem unika śmierci. Nieudolne, opieszałe działania policji powodują wybuch złości, gniewu w matce, która dopiero, co straciła wszystkich swoich najbliższych. Faith McMann postanawia ... {} Recenzja książki Gniew matki

Moja opinia o książce

Opinie

@Eli1605
2021-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Zagraniczni autorzy 2021 2021

Fabuła oparta na niezwykle ważnej tematyce - handlu żywym towarem, w tym wypadku dzieci. Ohydne, odrażające i niestety prawdziwe. Bohaterka mnie zaskoczyła, zwykła nauczycielka wskutek buzującego w niej gniewu matki, której odebrano dzieci, przeobraziła się w dążącą do celu, nieugiętą, bezgranicznie odważną, bezkompromisową wojowniczkę. Kibicuję i wspieram ją w dalszej walce, której chyba jeszcze przed nią bardzo dużo. Akcja przyspiesza niemal na każdej kartce a napięcie szybko rośnie co jakiś czas eksplodując. Nie mogłam się od książki oderwać. Rewelacyjny i mocny thriller o zabarwieniu psychologicznym. Martwi mnie tylko fakt, że chociaż to fikcja literacka to w realu nie jest to ani nowy, ani nieznany a nierealny scenariusz. Boję się o swoje wnuki i o wszystkie dzieci, aby nigdy nie doświadczyły takiego zła. Szybko szukam kolejnego tomu z cyklu.

{}× 16 | link |
@czytanie.na.platanie
2021-02-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Współpraca Przeczytane 2021 Posiadam

Do czego może prowadzić utrata sensu życia? Do załamania nerwowego? Totalnego odrętwienia? Samobójstwa? Tym razem, wyzwalając desperację i gniew, prowadzi do narodzin Furii.
Życie Faith, szczęśliwej żony, matki i nauczycielki kończy się, gdy jej mąż zostaje zamordowany, dzieci porwane, a ona sama ledwo uchodzi z życiem. Gdy żal i rozpacz dominuje gniew, a działania policji nie przynoszą żadnych efektów, kobieta zmienia się w Furię - nieprzewidywalną, silną kobietę, która zrobi wszystko, by odnaleźć swe dzieci.
W jej działaniach wspiera ją rodzina i poznani podczas terapii, Złość i Bestia. Czy uda im się poznać motywy porywaczy? Znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego jej dzieci zostały uprowadzone? Czy mają jakiekolwiek szanse w starciu ze zorganizowaną grupą przestępczą?
Idąc śladem zdesperowanej matki, poznajemy brutalny świat handlu żywym towarem. Cały okrutny proceder, począwszy od rekruterek, po biznesmenów w garniturach wykorzystujących seksualnie nieletnie dziewczynki. Przyglądamy się ułomności systemu i hydrze, której po odcięciu jednej głowy wyrastają trzy kolejne. Hydrze, która nie zostanie pokonana, dopóki będzie istniał popyt na ludzi.
Opowieść wstrząsnęła mną do głębi i wraz z Faith współodczuwałam targające nią emocje. Czy umiałabym, tak jak ona, walczyć o odzyskanie dzieci? Nie wiem. Bo nigdy nie wiemy do czego bylibyśmy zdolni w takiej sytuacji. Jedno jest pewne, z matką lep...

{}× 4 | link |
@Malwi
2021-01-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

" Trzech ludzi napadło na mój dom. Poderżnęli mężowi gardło. Związali mi ręce za plecami, zakleili usta taśmą. Nie mogłam go ukoić czy powiedzieć, jak bardzo go kocham, gdy musiałam patrzeć, jak umiera. Poczułam ząbkowane ostrze, gdy rozcięło mi ciało, słyszałam płacz moich dzieci, gdy zabrano je zjedynego domu, jaki znały. Ci dranie porwali moje dzieci. "

Ten cytat z książki mówi sam za siebie. Ukazuje matkę która nie ma już nic do stracenia bo bandyci odebrali jej tych których najbardziej kochała. Teraz może tylko walczyć albo się załamać.

T.R. Ragan podjęła się trudnego zadania. Przy pomocy fikcyjnej powieści ukazała świat mafii zajmującej się handlem ludźmi. Do porwań dochodzi w dzień i na dodatek w miejscach publicznych. Ofiarami padają najczęściej dzieci lub młodzież w wieku szkolnym. Nieletni są więzieni, bici a następnie zmuszani do prostytucji.

Główna bohaterka była spokojną matką, żoną i nauczycielką ale aby móc odnaleźć swoje dzieci staje się silną i zdeterminowaną kobietą gotową na wszystko.

" Gniew matki " to wciągająca historia od której trudno się oderwać. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.

{}× 3 | link |
ZA
2021-09-20
Przeczytane

Wzruszająca, przerażająca i szokująca opowieść o heroicznej walce o ludzkie ukojenie na tle współczesnego niewolnictwa i handlu ludźmi- taka właśnie jest książka autorstwa T.R. Ragan.

Faith McMann to nauczycielka, która cieszy się beztroskim życiem u boku kochanego męża oraz dwójki dzieci. Wszystko zmienia się jak za dotknięciem magicznej różdżki kiedy to na jej oczach brutalnie zamordowano męża, a dzieci uprowadzono, pogrążając ją z miejsca w bezkresnym koszmarze. Sfrustrowana bezsilnością wymiaru sprawiedliwości postanawia podjąć rzucone przez los rękawice i odkrywa w sobie nieznane dotąd pokłady sił, szykując zemstę.

Mroczny świat brutalnego podziemia handlu ludźmi, bezlitośni zwyrodnialcy gotowi zaspokoić swoje chore żądze i „gniew matki”, która zrobi absolutnie wszystko, by uratować swoje dziecko- tylko tyle i aż tyle potrzeba by napisać rewelacyjną książkę. Trzeba to jednak po prostu umieć. T.R.Ragan zdecydowanie się to udało. Książka jest thrillerem, od którego nie mogłem się oderwać, a uczucia towarzyszące w trakcie jej czytania nierzadko przekraczały moją dozwoloną dawkę poziomu ogólnego spokoju.

„Gniew matki” to doskonale spędzony czas w poruszającej tematyce przy boku walecznej kobiety, będącej najniebezpieczniejszym przeciwnikiem każdego, kto zechce skrzywdzić jej dzieci. Doprawdy mocna historia, w której akcja nieustannie trzyma w napięciu, a bohaterowie są doskonale skrojeni. Książka, która pomimo ciężkiego ładunku emocjonalnego d...

{}× 1 | link |
@wfotelu
2021-01-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

O rany, co to za książka! Poruszająca i wciągająca opowieść dotykająca jakże trudne i ważne tematy - handel żywym towarem i wykorzystywaniem dzieci, przemoc i gwałty.
Bardzo mocna pozycja, która wciąga już od pierwszych stron. Ciężko się od niej oderwać, historia trzyma czytelnika w napięciu od początku aż do ostatniej strony.
Autorka pokazuje jak silna jest miłość matki do swoich dzieci. Faith McMann zrobi wszystko by odnaleźć i odzyskać Larę i Hudsona. Nie cofnie się przed niczym, stanie na głowie by odzyskać dzieci. Z niecierpliwością będę czekać na ciąg dalszy, chętnie też przeczytam inne pozycje Autorki - odpowiada mi jej styl pisania, przez który się wręcz płynie.
Na koniec pozostawiam cytat, który idealnie opisuje książkę i zawziętość głównej bohaterki:
" - Trzech ludzi napadło na mój dom - wydusiła przez zęby. - Poderżnęli mężowi gardło. Związali mi ręce za plecami, zakleili usta taśmą. Nie mogłam go ukoić czy powiedzieć, jak bardzo go kocham, gdy musiałam patrzeć, jak umiera. Poczułam ząbkowane ostrze, gdy rozcięło mi ciało, słyszałam płacz moich dzieci, gdy zabrano je z jedynego domu, jaki znały. Ci dranie porwali moje dzieci. - Odetchnęła. - Odnajdę je i sprowadzę do domu. - Zacisnęła dłonie w pięści i dodała łamiącym się głosem. - Możecie nazywać mnie Furia."

{}× 1 | link |
@jelonka11
2021-01-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Ale żeby takie zakończenie?????!!

{}× 1 | link |
@malgosia311
2022-01-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@agatagorskaa
2021-12-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2021 Ebook
@sarzynskikacper
2021-10-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@klaudia.nogajczyk
2021-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Marguerita
2021-10-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
IL
2021-09-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@magdag1008
2021-09-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@adam.ciurko
2021-07-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
W|
2021-03-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Pragnie się rzeczy zakazanych ”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl