Granica i ciągłość funkcji

Antoni Chronowski
Granica i ciągłość funkcji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kolejny, trzeci z rzędu, tomik z serii Matematyka dla ciekawych" jest kontynuacją tematyki przedstawionej w poprzednich książkach: Pojęcie funkcji cz. l" i Pojęcie funkcji cz. 2". Zawiera tematykę związaną z pojęciem granicy ciągów, granicy i ciągłości funkcji. Jest na ogół utrzymany w stylu poprzednich książeczek, jedyna różnica polega na dodaniu przykładowych rozwiązań typowych zadań i przeniesieniu wskazówek i odpowiedzi do końcowej części książki.

W każdym z rozdziałów, po literze P, podajemy zaznaczone podwójną kreską podstawowe wiadomości potrzebne do rozwiązywania zadań zamieszczonych w ćwiczeniach. W końcowej części książki oprócz znajdujących się tam odpowiedzi staramy się podać wskazówki typu heurystycznego, często w postaci rysunkowej, które mogą naprowadzić Czytelnika na odkrycie metody rozwiązania zadania.

Dla zadań trudniejszych na ogół zamieszczamy pełne rozwiązania, ilustrujące określoną metodę rozwiązywania problemów, dotyczy to w szczególności zadań na dowodzenie.

Spis treści


Wstęp
1. Granica ciągów
2. Granica funkcji
3. Ciągłość funkcji
4. Wskazówki i odpowiedzi

Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-910366-0-0, 9788391036600
Wydawnictwo: Dla szkoły Wydawnictwo, Bielsko-Biała

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Granica i ciągłość funkcji nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Granica i ciągłość funkcji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl