Grom z jasnego nieba

Erik Larson
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Grom z jasnego nieba
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

"Mrożąca krew w żyłach historia zbrodni i wynalazku, która przeniesie czytelnika do epoki, w której wierzono, że seanse spirytystyczne są gwarantem wspólnoty duchowej ze zmarłymi". - Los Angeles Times


Prawdziwa historia dwóch mężczyzn: Guglielmo Marconiego, włoskiego fizyka, konstruktora i laureata Nagrody Nobla za wkład w rozwój telegrafii bezprzewodowej, oraz Hawley'a Crippena, angielskiego lekarza i zbrodniarza.
Marconi, opanowany bez reszty obsesją stworzenia sposobu łączności, który w owych czasach wydawał się nadprzyrodzonym, z zapałem walczy z falą sceptycyzmu, by wbrew wszelkim przewidywaniom, przejść ze swym wynalazkiem do historii.
W tym samym czasie Hawley Crippen, ceniony lekarz popełnia zbrodnię niemal doskonałą. Najpierw truje swoją żonę, potem jej poćwiartowane zwłoki chowa w piwnicy, a następnie rozpowiada wśród znajomych, że małżonka wróciła do Stanów. Kiedy Scotland Yard odkrywa podczas przeszukania domu zwłoki kobiety, Crippen, by uniknąć aresztowania, zmuszony jest uciekac do Anglii.
Grom z jasnego nieba to fascynująca opowieść o wielkiej pogoni przez ocean, którą śledziły miliony czytelników gazet na całym świecie. Wspaniała historia napisana przez mistrza tej formy.
Data wydania: 2009-04-15
ISBN: 978-83-7508-128-2, 9788375081282
Wydawnictwo: Sonia Draga
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 464
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Erik Larson Erik Larson
Urodzony 3 stycznia 1954 roku w USA (Brooklyn)
Amerykański pisarz, autor bestsellerowych powieści. Studiował historię i dziennikarstwo. Pisuje do różnych czasopism, był też członkiem kolegium redakcyjnego gazet „The Wall Street Journal” i „Time”. Zadebiutował na listach bestsellerów powi...

Pozostałe książki:

Tragedia Lusitanii W ogrodzie bestii Diabeł w Białym Mieście Grom z jasnego nieba Rok, który zmienił wszystko
Wszystkie książki Erik Larson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

WYBÓR REDAKCJI
24.04.2021

Na wstępie zdradzę Wam co, tak naprawdę zwróciło moją uwagę w tej książce, że poczułam, iż muszę ją przeczytać. Otóż było to imię i nazwisko autora! Byłam zachwycona, że odkryłam kolejnego skandynawskiego autora i kryminał rodem z zimowych i lodowatych stron! Jakież było moje zdziwienie, gdy po zgłębieniu tematu okazało się, że Erik Larson to nie ... Recenzja książki Grom z jasnego nieba

Grom z jasnego nieba

9.03.2021

Erik Larson to moje małe odkrycie, bo zupełnie nie spodziewałam się, że mogą przypaść mi do gustu powieści, których akcja została umieszczona w dość dalekiej przeszłości. Okazuje się, że jak najbardziej i to do tego stopnia, że dosłownie je pochłaniam. Co oczywiście nie znaczy, że każda jedna jest fenomenalna, ale o tym, czy ta ze zdjęcia jest, to... Recenzja książki Grom z jasnego nieba

Grom z jasnego nieba

9.06.2014

"Grom z jasnego nieba" to moja pierwsza przeczytana książka autorstwa Erika Larsona, amerykańskiego historyka oraz dziennikarza. Obecnie mieszka w Seattle, wraz z żoną i trzema córkami, pisuje do różnych czasopism. Zadebiutował powieścią: “Diabeł w Białym mieście” – prawdziwą historią dwóch mężczyzn, która ma doczekać się ekranizacji z Leonardem Di... Recenzja książki Grom z jasnego nieba

Moja opinia o książce

Opinie

@karolinamarek88
2021-04-24
9 /10
Przeczytane

www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

Na wstępie zdradzę Wam co, tak naprawdę zwróciło moją uwagę w tej książce, że poczułam, iż muszę ją przeczytać. Otóż było to imię i nazwisko autora! Byłam zachwycona, że odkryłam kolejnego skandynawskiego autora i kryminał rodem z zimowych i lodowatych stron! Jakież było moje zdziwienie, gdy po zgłębieniu tematu okazało się, że Erik Larson to nie Szwed, Norweg czy Duńczyk, a... amerykański pisarz! Myślicie, że zniechęciło mnie to do czytania? Nie. To było niemożliwe, bo tematyka okazała się zbyt intrygująca. Druga sprawa, że to jedna z niewielu okazji, by do łykanej przeze mnie literatury dorzucić trochę historii, bo ogólnie to nie moja bajka.

Mamy rok 1910.
Pierwszym bohaterem powieści jest włoski fizyk i konstruktor Guglielmo Marconi, który dąży do stworzenia metody łączności na odległość. Poświęca temu całe swoje życie i dąży do celu, który w końcu osiąga.
Drugim jest Hawley Crippen - lekarz i szarlatan, który w pewnym momencie truje swoją żonę, a jej poćwiartowane zwłoki ukrywa w piwnicy. W momencie, gdy Scotland Yard dociera do jego domu i go przeszukuje, mężczyzna ucieka do Kanady.
W tym momencie stajemy się świadkami historycznego pościgu policyjnego, który nie zakończyłby się pozytywnie, gdyby nie wynalazek włoskiego uczonego.

Jeśli mam być wobec Was szczera to tak, miałam obawy czy podołam tej pozycji. Dlaczego? Bo ...

| Komentarze (1) | link |
@WystukaneRecenzje
2021-03-09
8 /10
Przeczytane
@BagatElka
2019-11-13
6 /10
Przeczytane ZZZ....oddane
@kwiatka82
2014-06-13
10 /10
@aahenio
2015-07-13
8 /10
Przeczytane
@Karalajn
8 /10
Przeczytane
OM
2011-06-09
5 /10
Przeczytane moja
@rabendzinski
2009-07-20
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Grom z jasnego nieba. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl