Hanka Bielicka Umarłam ze śmiechu

Zbigniew Korpolewski
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Hanka Bielicka Umarłam ze śmiechu
Książka Hanka Bielicka Umarłam ze śmiechu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Opowieść o Hance Bielickiej autorstwa Zbigniewa Korpolewskiego. Autor z właściwym sobie poczuciem humoru przedstawia jedną z najwybitniejszych artystek polskiej sceny. Opisuje jej życie zawodowe, drogę do wielkiej kariery, trudne wybory sceniczne, a potem okres, w którym niepodzielnie królowała na polskiej scenie. Autor pisze także o dotychczas ukrytym za kulisami życiu osobistym Pani Hanki – o jej charakterze, upodobaniach i rozterkach, o relacjach z mężczyznami i oczywiście o jej niekłamanej miłości do kapeluszy. Książka to hołd dla wielkiej artystki, którą tak bardzo pokochała polska widownia, ale też utrzymana w lekkim tonie refleksja nad sztuką kabaretu i miejscem dobrego humoru w kulturze. EPITAFIUM Tu w tym miejscu miała spocząć Hanka Bielicka – sługa Boży, ale nie daje się położyć. Krzysztof Daukszewicz (na Jej prośbę napisałem 2 lata przed śmiercią) Zbigniew Korpolewski z właściwą sobie swadą dotyka fenomenalnego i niepowtarzalnego zjawiska, jakim była Hanka Bielicka. Autor przerzuca pomost między czasami, w których tworzyła legendarna już dzisiaj artystka a dniem dzisiejszym, kiedy nie narodziła się żadna jej następczyni. A widzowie wciąż odczuwają brak Bielickiej. Wojciech Malajkat Mój przyjaciel Jerzy Filar, który przez pięć lata występował na scenie razem z Hanką Bielicką, opowiadał mi o koncercie Artystki, jaki odbył się w Domu Kultury w Strykowie. – Widzisz Jureczku – mówiła Pani Hania – myślałam, że ostatni koncert zagram w Sali Kongresowej, a tu proszę, Stryków! Mam propozycję, żeby imieniem Hanki Bielickiej nazwać nieistniejącą autostradę ze Strykowa do Warszawy. Natomiast książka jest wspaniałą autostradą, drogą do zrozumienia fenomenu genialnej Artystki i kochanego człowieka. Jacek Cygan Aktor, reżyser, konferansjer, dyrektor, satyryk. Chodząca encyklopedia polskiego show businessu. Był przy narodzinach big beatu, zapowiadał Animalsów, Rolling Stonesów, ostatnie koncerty Anny German, pisał teksty dla kabaretu „Dudek”, przez lata kierował Teatrem Syrena... Kiedyś powiedziałam, że jest najbardziej uważnym i dowcipnym świadkiem historii polskiego show businessu. A Zbyszek na to, że jest świadkiem koronnym i w związku z tym liczy na lżejszy wymiar kary. Drogi Autorze, to my, czytelnicy zostaniemy ukarani, jeśli nie zabierzesz się poważnie do spisywania tego wszystkiego, co przeżyłeś. Mam nadzieję, że biografia Hanki Bielickiej, dla której napisałeś tyle monologów i której byłeś nie tylko dyrektorem, ale i przyjacielem, to dopiero początek Twoich „zeznań”. Maria Szabłowska o Zbigniewie Korpolewskim
ISBN: 978-83-7648-826-4, 9788376488264
Wydawnictwo: Prószyński Media
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie umarłam ze śmiechu, ze zmęczenia jedynie

Śmiało parafrazuję tytuł tej książki, bo czytając ją: "umarłam ze zmęczenia". Oto książka, która mnie zamęczyła. Nie zanudziła, bo dużo w niej ciekawych treści. Dokończona z mozołem po trzech latach tylko z wielkiej sympatii do wielkiej artystki. Ufff... Nie pojmuję, jak znakomity tekściarz Pani Hanki mógł popełnić tak nieznakomite dzieło. Mam wrażenie, że jest to bardziej biografia pana Korpolewskiego, niż Pani Hanki, bo "ja" autora wychodzi (wypełza, wybiega, wylata) do nas z każdego zdania. Uczciwiej by było napisać autobiografię i wpleść w nią wątek Pani Hanki, swoich podróży zagranicz... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Lubczyk
2019-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Raz wystarczy UPO2 2017 Wymiana - uwolnione 2018 .2019 Być kobietą: biografie, wspomnienia - UPO2

Co czytać po książce “Hanka Bielicka Umarłam ze śmiechu”- Zbigniew Korpolewski

Książka Dodek Dymsza
Dodek Dymsza Roman Dziewoński
{}6/10
Adolf Bagiński (1900-1975) - pseudonim aktorski Adolf Dymsza...
Książka Bibliografia historii Śląska Bibliographie zur Geschichte Schlesiens
Bibliografia historii Śląsk... Patrycja Poniatowska
Spis Treści : Słowo wstępne Wykaz skrótów Wykaz tytułów peri...
Książka Leszek mądzik teatr scenografia warsztaty fotografia plakat
Leszek mądzik teatr scenogr...
Leszek Mądzik to wybitna postać polskiego i światowego teatr...
Książka Czas, który minął
Czas, który minął Witold Sadowy
{}4/10
"Czas, który minął" to książka jednego z pionierów życia tea...
Książka Ewa, czyli o Tej Wiśniewskiej
Ewa, czyli o Tej Wiśniewskiej Katarzyna Ostrowska
To historia, prowadzona jak bieg po polu minowym, pozbawiona...

Cytaty z książki

O nie! Książka Hanka Bielicka Umarłam ze śmiechu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}