Avatar @Lubczyk

@Lubczyk

33 obserwujących. 80 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj 21 dni temu.
Napisz wiadomość
Obserwuj
33 obserwujących.
80 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj 21 dni temu.

Moje miejsce: Warszawskie Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Grodna - organizacja, która od blisko 25 lat działa na rzecz polskich dzieci na Kresach. Wśród wielu działań - m.in. uzupełnianie księgozbiorów w polskich szkołach i bibliotekach.
Lista potrzeb w linku http://on.fb.me/1U3P9m6. Można nam także podarować miliony dolarów, które chętnie zagospodarujemy :) - np. przekazać nam 1% od podatku: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000182491/. Zapraszam do pomocy, współpracy i działania :), uwielbiam, kiedy ludzie podrzucają nam pomysły rodem z kosmosu - niektóre realizujemy z dzika radością i dobrym skutkiem. Więcej informacji na priv.

Lubczyk* jak lubczyk ;). Jedni mówią, że uroczy, inni, że niewyględny, a jeszcze inni, że niezłe ziółko. Wszystko prawda, ecce Lubczyk! Lubię koty, herbatę, scrabble, zioła, kryminały i klarowanie chaosu. Kocham Boga, drugą połowę, dzieci własne i cudze, i góry. Z miłości do ludzi - pomagacz zawodowy. Ciągle w drodze.

Uwielbiam czytać recenzje! Czasem dostarczają mi lepszej lektury niż niejedna książka :). Serduchami dziękuję zarówno za polecenie czegoś wartościowego, uratowanie mojego czasu przed miałkością, za humor, sentyment, zjadliwość, celność i chęć dzielenia się sobą z innymi :)

Czytuję, w zależności od nastroju: kryminały, książki obyczajowe i romanse, młodzieżówkę, o kotach, anegdoty, thrillery, sporo książek branżowych, a ostatnio namiętnie o przekrojach czołgów, uzbrojeniu samolotów wojskowych i rajdach samochodowych ;).

Książki wymieniam, książki sprzedaję - na razie zapraszam na półkę sprzedam/wymienię, z czasem ogarnę ogłoszenia, w wypadku pytań o ceny odsyłam tutaj: https://allegro.pl/uzytkownik/daga_x?bmatch=baseline-cl-dict42-uni-1-4-1024

Kanapowicz od 4.11.2019. Datowanie książek przed listopadem 2019 proszę traktować z przymrużeniem oka.

17 lutego 2016 r. moi synowie przekroczyli po raz pierwszy progi biblioteki publicznej. Zaczęła się nowa era czytelnicza :).
Edit: od stycznia 2019 syn starszy, czyli Pan K. czyta sam. Czyta bratu. Czyta rodzicom. Czyta kotu! :). Od listopada 2019 także kanapowicz (@Chilli).
W 2019 w domu królują więc dwa waria(-n-)ty czytelnicze: "Żarłacz książkowy" - lat 9, czyta non-stop (czasem nawet zabraniam :D) i "Poczytaj mi, mamooooooooooooooo/ tatooooooooooooooo" - prawie siedmiolatek, któremu składanie liter wychodzi nie-tak-szybko-jakby-chciał.
Edit 2: Powrót na kanapę w marcu 2022, po ponad 2 latach zawirowań rozmaitych.
Stan czytelniczy domowy: obywatel @Chilli ma zakaz czytania ;), obywatel @Mauser od stycznia 2021 czyta sam, i od marca 2022 zalega na kanapie. Też mógłby nie robić niczego poza czytaniem. I do tego mikro-człowiek, prawie 2-letni, który zapytany, czy czyta, zawsze odpowiada, że tak. Nawet kot w tym domu ma swoją z książkami.

*zdjęcie lubczyka pochodzi z bloga: http://sara-maria.bloog.pl/ - do czasu wyhodowania własnego lubczyka w doniczce ;]]

Czytam

9

Chcę przeczytać

7019

Przeczytane

1835

Moje Opinie

67
13.06.2022
Me gusta! Kocie historie zawsze mnie nęciły, więc podprowadziłam synowi, nim się zdążył rozczytać :-). Dobrze napisana opowieść, ładny język. Kocie postacie ciekawie zarysowane, są emocje, paskudne charaktery, przyjaźń, lojalność, walka o władzę i przetrwanie. Wyobraźnia może popracować: sam opis terenu, klanów, imiona kotów, relacje wymagają...
Zobacz wszystkie opinie (67)

Wyzwanie - Czytanie!

W 2022 roku przeczytam 70 książek !
50%
× 7
Moje wyzwania:
  • 2022 rok (zrealizowane w 50%)
  • 2020 rok (zrealizowane w 22%)
  • 2019 rok (zrealizowane w 167%)
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl