José Mauro de Vasconcelos
Zostań fanem autora:
× 1

José Mauro de Vasconcelos

Autor 80 czytelników
9.0 /10
50 ocen z 3 książek,
przez 44 kanapowiczów
José Mauro de Vasconcelos urodził się 26 lutego 1920r. w Rio de Janeiro Jest synem Portugalczyka i Indianki. Jeden z najpopularniejszych za granicą pisarzy brazylijskich, w kraju nie uzyskał uznania. Studiował prawo, medycynę, filozofię, malarstwo. Był trenerem, handlarzem, rybakiem, nauczycielem i pielęgniarzem w dżungli. Znany z serii, opartej na motywach autobiografii, o chłopcu Zeze – "Moje drzewko pomarańczowe", "Chodź, obudzimy słońce", "Na rozstajach". Opowiada w niej z punktu widzenia dziecka o biedzie, dorastaniu, wyobraźni. Zmarł 1984r. w São Paulo.

Książki

Moje drzewko pomarańczowe
5 wydań
Moje drzewko pomarańczowe
José Mauro de Vasconcelos
9.3/10

- kultowa powieść jednego z najwybitniejszych przedstawicieli literatury brazylijskiej XX wieku - pełna uroku historia o trudnym dzieciństwie nadwrażliwego chłopca - powieść o charakterze autobiografi...

Rozpalmy słońce
Rozpalmy słońce
José Mauro de Vasconcelos
8.3/10

Kontynuacja losów Zezé, bohatera Mojego drzewka pomarańczowego Pełna uroku opowieść o trudnym dojrzewaniu wrażliwego nastolatka Przetłumaczona na 15 języków, światowy bestseller od 50 lat Dziesięciole...

Chodź, obudzimy słońce
Chodź, obudzimy słońce
José Mauro de Vasconcelos
9.3/10

Cytaty

Czegoś mi brakowało. Czegoś ważnego, co by sprawiło, że znów byłbym taki sam jak dawniej, i może znów uwierzyłbym w ludzi i w ich dobroć.
Serce ludzkie musi być bardzo duże, żeby zmieścić wszstko to, co kochamy.
Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera.
Wreszcie zrozumiałem, co to znaczy ból. Ból to wcale nie znaczy dostać lanie, aż się mdleje. Ani nie znaczy rozciąć sobie stopę odłamkiem szkła tak, że lekarz musi ją zszywać. Ból zaczyna się dopiero wtedy, kiedy boli nas calutkie serce i zdaje się nam, że zaraz przez to umrzemy, i na dodatek nie możemy nikomu zdradzić naszego sekretu. Ból sprawia, że nie chce nam się ruszać ani ręką, ani nogą ani nawet przekręcić głowy na poduszce.

Komentarze

© 2007 - 2024 nakanapie.pl