Małgorzata Musierowicz

Małgorzata Musierowicz

Pisarka
4.27 1763 ocen z 38 książek, przez 557 kanapowiczów

Małgorzata Musierowicz, z d. Barańczak (ur. 9 stycznia 1945 w Poznaniu) - autorka książek dla dzieci i młodzieży, ilustratorka. Twórczyni cyklu powieściowego...
1500
czytelników
Cytaty
„ Uśmiech bywa aktem męstwa, smutek to słabość i postawa zbyt wygodna. Być radosnym i dobrym, kiedy świat jest smutny i zły, to mi dopiero odwaga. ”
z książki Opium w rosole
„ Nikogo nie wolno nienawidzić i nikim nie wolno pogardzać. Dlatego, że nienawiść i pogarda są niszczące - niszczą tego człowieka, którym pogardzam, bo nie zostawiają mu już szansy na odmianę. I niszczą też mnie - bo skoro jest we mnie nienawiść, to znajdzie się miejsce i na zło ”
z książki Opium w rosole
Książki

Zobacz wszystkie książki (47)

Komentarze
@caribou
@caribou ponad 11 lat temu
Niestety muszę się zgodzić, co do spadku jakości może nie koniecznie na całej linii, ale jednak... Nie można pani Musierowicz jednak odmówić trafności obserwacji, opisu sytuacji, pewnych scenek rodzajowych. Postacie są opisane bardzo sugestywnie, do tego stopnia, że po b. dokładnym przedstawieniu dobrotliwego ojca Borejki w części "Czarna polewka", strasznie tego człowieka znielubiłam (może stał się aż nazbyt rzeczywisty). Cóż, ludzie mają różne twarze.Ale, ale - skoro ona pisze te książki wręcz na wyraźne prośby czytelników, by nie kończyła Jeżycjady, to jakość może się pogorszyć - zmęczenie materiału. Ale póki co, będę czytać dalej :-)), jeszcze znajdzie się tam sporo smaczków.
@katarzynka
@katarzynka ponad 11 lat temu
"Jeżycjada" to moja ulubiona seria. Jest bardzo optymistyczna i humorystyczna. Poprawia nastrój. Jest w niej dużo miłych postaci. Pierwsze części były najciekawsze i najbardziej ciepłe. Te współcześniejsze są moim zdaniem gorsze. Mimo to czekam na najnowszą część - "Sprężynę" i encyklopedię "Jeżycjady" - ""Silva rerum". Oprócz "Jeżycjady" czytałam także "Małomównego i rodzinę" tej autorki. Ta książka podobała mi się mniej.
@katarzynka
@katarzynka ponad 11 lat temu
Tak, mimo że jestem wielką fanką książek MM muszę przyznać, że szczególnie ostatnia część "Czarna polewka" to już zupełnie co innego niż np. "Szósta klepka". Oczywiście wiem, że teraz są inne czasy, inna mentalność ludzi, ale mimo wszystko chciałabym w najnowszych częściach odnajdywać to ciepło i humor, a niestety nie mogę, bo ich tam praktycznie nie ma...
PO
@pomeranka około 8 lat temu
Na smętny ,ponury nastrój,taki kiedy człowiek tylko siadłby i płakał,najlepsze lekarstwo to Jeżycjada,wiem to z własnego doświadczenia,uwielbiam te książki,chociaż nie jestem już w kwiecie wieku,po przeczytaniu po raz nie wiem który wszystkich tomów,ODŻYWAM.
@pawelx321
@pawelx321 ponad 11 lat temu
Jakość książek pani M.M. można przedstawić na bardzo prostym wykresie. Jest to linia, początkowo umieszczona dość wysoko, jednakże z części na część kreseczka spada prościutko do zera.
@Agatii
@Agatii prawie 9 lat temu
Kocham te książki :) Tym bardziej że rozmawiałam z panią Musierowicz i wydaję się być świetną osobą. Czytałam większość ponieważ najbardziej i tak lubię rodzinę Borejko :) Pozdrawiam
@Loli14
@Loli14 ponad 8 lat temu
Uwielbiam książki tej autorki .! Koleżanka poleciła mi serię Jeżycjadę i po pierwszej książki się w niej zakochałam ;d cudowne pisze książki, choć niewiele ich przeczytałam xd
@Pinkberry
@Pinkberry prawie 10 lat temu
To nie spadek jakości, z tego się najzwyczajniej na świecie wyrasta... kiedyś czytałam wszystkie, a teraz nie mogę na to patrzeć. Brakuje mi wiary w naiwne światy.
@marola
@marola prawie 8 lat temu
Uwielbiam te książki. Często do nich powracam, gdy mi smutno. Wygląda na to, że to jedna z tych serii, których czytelnicy mają więcej niż naście lat :)
@Routh
@Routh prawie 8 lat temu
Przeczytałam Jeżycjadę całą, z niecierpliwością czekam na McDusie, a autorce życzę przede wszystkim pomysłów i zdrówka! ;*
@kassyopeya
@kassyopeya ponad 9 lat temu
Autorka, z którą przeżyłam dzieciństwo, a teraz pocieszam się jej książkami, gdy smutno i źle. Uwielbiam!
@Senowa
@Senowa ponad 9 lat temu
Przeczytałam kilka książek - nie bardzo mi się podobały, nudziły mnie po prostu.
@goniaaa
@goniaaa ponad 10 lat temu
bardzo pozytywne ksiazki, ktore czyta sie z przyjemnoscia;)
@Audrey
@Audrey ponad 9 lat temu
bożę, uwielbiam ją :) ma poczucie homoru i wielki talent.
GO
@gota_gota prawie 10 lat temu
e, ja wszystkie czytałam to co tam będę zaznaczać
@truskawka
@truskawka ponad 9 lat temu
Świetnie pisze.
Brakujące informacje?

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę stronę
Obserwujący
@aggi406 @aggi406
@martkaz.marta @martkaz.marta
PA
@lwica_kanapowa
@godelaine @godelaine
@Azuyano @Azuyano
NA
@Nana1986
@Alessa_flower @Alessa_flower
@lewikaj84 @lewikaj84
@ewanowak @ewanowak
MA
@mar_lynx

Biografia