Sprężyna

Sprężyna
4.3
Ocena 4.3 na 5 możliwych
Na podstawie 50 ocen kanapowiczów
Śmieszna, miła, wzruszająca! Kolejna powieść Małgorzaty Musierowicz odpowiada...
Śmieszna, miła, wzruszająca! Kolejna powieść Małgorzaty Musierowicz odpowiada na pytanie: kto był sprężyną ważnych wydarzeń w rodzinie Borejków? Dalsze losy ulubionych bohaterów, kolejna porcja humoru i optymizmu.
Data wydania: 2008
ISBN: 9788360773789
Wydawnictwo: AKAPIT PRESS
Napisz swoją opinię

Opinie

@Dark_Sister
@Dark_Sister 2009-11-14
Przeczytane (2008-11-15)
Spodziewałam się czegoś hm... bardziej przygnębiającego, nudniejszego? Ostatnie tomy mimo iż mi się z grubsza podobały, to nie były już takie ciepłe jak te pierwsze. Ten też niestety trochę odbiegał od poziomu tomów w których była ujęta młodość 4 panien Borejko, ale był już o niebo lepszy od kilku ostatnich. Laura jest jedną z moich ulubionych postaci, także na brak rozrywki nie narzekałam:) No i Łusia - co prawda 9 letnie dziecko nigdy by się tak nie wypowiadało, ale literatura rządzi się swoimi prawami;) I Naszpan polonista - niestety największy minus książki - to było wręcz oczywiste kim tenże nauczyciel jest....
@anciaa
@anciaa 2009-07-22
Przeczytane (2009-07-22)
Świetna, Świetna i jeszcze raz świetna ! Sprężyna jest moją drugą książką z Jeżycjady ( czytałam wcześniej Kłamczuchę ale to było baaardzo dawno) i myślałam że teraz ta książka raczej do mnie nie trafi, szczególnie że w bibliotece była na poziomie podstawówki. Wzięłam ostatnią książkę z serii bo jest 'najnowsza'. Bardzo mi się spodobała. Nie da się nie polubić bohaterów, czytając ma się wrażenie jakby się tam było pomiędzy nimi w takiej życzliwej atmosferze ;) No i zgrabne operowanie wydarzeniami że dopiero pod koniec nabiera się pewnych podejrzeń co do Naszegopana Polonisty. Z pewnością sięgnę po poprzednie tomy.
AL
@Intruz 2010-03-05
Przeczytane (2010-04-03)
Co było najgorsze? To, że to na razie ostatni tom Jeżycjady. Strasznie mi się podobała. Dark_ Sister, co z tego, że od razu się wiedziało, kim Naszpan polonista jest? Tak w sumie to w większości książek z serii Jeżycjada można się domyślić, jaki będzie koniec, a i tak się fajnie czyta. Zgadzam się z tym, że pierwsze tomy były po prostu śmieszniejsze, ale czy lepsze? No nie wiem. Bardzo mi się podobała !!! A te lekcje Łusi kierowane do innych.... genialne :D Strasznie mi się podobały gadki Patrycji do Łusi w szpitalu.
@Meme
@Meme 2010-06-29
Przeczytane (2008-11-15)
Świetna! Świetna! A to pewnie za sprawą tego, że uwielbiam całą " Jeżycjada" ( w sumie puki co została mi jeszcze do przeczytania jej mniejsza połowa ;P) Bardzo polubiłam dorosłego Tygryska- Laurę , choć była to dziewczyna z charakterem. Z lekka irytowała mnie Łusia, która wciąż mówiła o swoim panie poloniście. Oczywiście moim ulubionym bohaterem jest Florek i jego żona Pulpa.
@nana_chan
@nana_chan 2009-01-03
Przeczytane (2009-01-03)
niestety..... trójeczka i to mocno naciągnięta. Wydaje się jakby ten tom powstał na siłę. Moralizatorski do potęgi, przewidywalny do bólu nerek.. nawet dramatyzm który miał zaistnieć przez wypadek Gaby nie poprawił całokształtu. Z całą moją miłością do Jeżycjady - tym razem się zawiodłam :(Jedyny plus za dużo informacji o Pulpie ^^ Miło wiedzieć jak jej się życie ułożyło ;)
@Niji
@Niji 2010-04-15
Przeczytane (2008-11-15)
Lubię tą książkę. Początkowo jej nie chciałam, otrzymałam ją jako prezent od mamy. Pochłonęłam w jeden wieczór. Najbardziej spodobał mi się wątek Laury i Adama, chciałabym kolejną książkę z rozwinięciem tego wątku. Yyy ... ostatni ? Ostatni, bo na razie nie ma nic nowego czy ostatni, bo to już koniec Jeżycjady i pani Musierowicz już nie będzie nic o tym pisać ?
@MoonRiver_
@MoonRiver_ 2009-02-04
Przeczytane (2009-02-04)
Kiedyś przyjmowałam bezkrytycznie wszystko co wyszło spod ręki pani Musierowicz. A teraz? Może się już starzeję? Miła rozrywka, chwilowe oderwanie od rzeczywistości, wizyta w trochę lepszym świecie. Tylko przez cały czas gdzieś z tyłu głowy ten głosik: "tak się nie dzieje. nie w życiu. nie w Twoim". A szkoda.
@Castiel
@Castiel 2012-09-06
Przeczytane (2011-06-13)
Zgadzam się z Meme, część jest świetna! Florek i Pulpecja jak zawsze bawią mnie do łez, zresztą jak większość członków familii. No i oczywiście Pan Polonista... Mmm, cudowny człowiek :) Czekam na rozwinięcie jego wątku w "McDusi".
@Holiday
@Holiday 2010-03-02
Przeczytane (2008-11-15)
Cudowna jest! Laura na prawdę nie mogła trafić na lepszą historię o sobie niż właśnie ta, no i przede wszystkim z pewnością nie mogła zakochać się w kimś lepszym niż sam Naszpan polonista.
@Yoggobela
@Yoggobela 2009-09-12
Przeczytane (2008-11-15)
Przeczytałam. :) I muszę stwierdzić, że o dziwo podobała mi się. ;) Zamierzam w najbliższym czasie przeczytać "Tygrys i Róża", ponieważ postać Laury najbardziej mi się spodobała.
Autorzy
Małgorzata Musierowicz
Małgorzata Musierowicz, z d. Barańczak (ur. 9 stycznia 1945 w Poznaniu) - autorka książek dla dzieci i młodzieży, ilustratorka. Twórczyni cyklu powieściowego "Jeżycjada". Małgorzata Musierowicz uko...
Inne książki:
Książka Powiastki Beatrix Potter
Książka Małomówny i rodzina
Książka Opium w rosole
Książka Tygrys i róża
Książka Córka Robrojka
Współtworzący tą stronę
puchar @ultramaryna @ultramaryna pierwsza opinia