Hedvigis. Dziedziczka królestwa

Krzysztof Konopka
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Hedvigis. Dziedziczka królestwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Dwie siostry. Dwa królestwa. Jedno przeznaczenie

A.D. 1382. Polska ogarnięta wojną domową rozpętaną przez zwaśnione rody. Pogrążony w strachu lud bezsilnie obserwuje, jak pretendenci do wawelskiego tronu rozszarpują kraj. Wszyscy z nadzieją czekają na króla, który wprowadzi upragniony pokój na ziemie skąpane we krwi.
Po śmierci Ludwika Andegaweńskiego, króla Węgier i Polski, u steru królestw staje jego ukochana żona – Elżbieta z Bośni, słynąca z legendarnej urody. Ma tylko jedno pragnienie – zapewnić swoim córkom, Jadwidze i Marii, silną pozycję w życiu. Dwie małe dziewczynki muszą zmierzyć się ze spiskami możnych, którzy, nie licząc się z wolą ich ojca oraz matki, próbują je wykorzystać do rozgrywania własnych intryg. Wielka powódź, próby porwania, rozliczne spiski mające na celu wyniesie na tron kogoś innego… Wszystko wskazuje na to, że droga młodziutkiej Andegawenki do królestwa z orłem w herbie będzie długa i pełna niebezpieczeństw. Czy wystarczy jej sił, by sprostać swemu przeznaczeniu?

"Blask wreszcie rozprasza zalegającą w kątach ciemność. Dziecko nieśmiało podchodzi do okazałego tronu. Dopiero teraz można dostrzec jakichś mężczyzn, ubranych w uroczyste stroje. Wyłaniają się oni niepostrzeżenie zza kolumn, a ich miny są poważne, spojrzenia przenikliwe. Daleko im jednak do przenikliwości dziewczynki, w której oczach tkwi nieopisana głębia, ujarzmiona przedziwnym majestatem. Z namaszczeniem podają jej złote berło wysadzane drogimi kamieniami i połyskujące królewskie jabłko. Składają zaraz pokorny ukłon. Na tronie obok siedzi nieco starsza dziewczynka, również trzymająca regalia. Ostrożnie wyciąga dłoń w kierunku młodszej. Siostry, spoczywając na gotyckich tronach, trzymają się za ręce. Na głowach dziewczynek lśnią splecione z lilii diademy…"
Data wydania: 2021-11-29
ISBN: 978-83-8219-566-8, 9788382195668
Wydawnictwo: Novae Res
Cykl: Dziedziczka królestwa, tom 1
Stron: 366
dodana przez: NovaeRes

Autor

Krzysztof Konopka Krzysztof Konopka
Urodzony w 1999 roku w Polsce (Lubaczów)
Powieść Hedvigis. Dziedziczka królestwa to pierwszy tom historycznej trylogii jego autorstwa, poświęconej postaci Jadwigi Andegaweńskiej – króla Polski. Debiutował w 2015 roku książką dla dzieci Powieść z krainy Pimpinelli, którą również zilustrował...

Pozostałe książki:

Królewna i stokrotki Powieść z krainy Pimpinelli Powieść z krainy Pimpinelli 2: Powrót bociana Augusta
Wszystkie książki Krzysztof Konopka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Hedvigis. Dziedziczka królestwa"

{} WYBÓR REDAKCJI
12.01.2022
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Każdy czułby się przytłoczony, wiedząc, że jego los jest z góry ustalony.” Przenosimy się w czasie, do średniowiecza jest rok 1382. Umiera Ludwik Andegaweński, król Węgier i Polski, władzę przejmuje jego ukochana żona, królowa Elżbieta z Bośni. Mąż trzymał ją z daleka od spraw politycznych i sprawowania władzy. Teraz Elżbieta napotyka na liczne ... {} Recenzja książki Hedvigis. Dziedziczka królestwa

Moja opinia o książce

Opinie

@tatiaszaaleksiej
2022-01-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Hedvigis. Dziedziczka królestwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl