Henryk VIII

Francis Hackett
Henryk VIII
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dnia 28 czerwca 1491 urodził się Henryk VIII, król Anglii, twórca i pierwsza głowa Kościoła anglikańskiego. Przyszły władca Anglii był trzecim dzieckiem króla Anglii Henryka VII. Zgodnie z dynastyczną zasadą, miał niewielkie szanse na tron. Jednak jego starszy brat, Artur zmarł tuż po ślubie. Po bracie Henryk przejął nie tylko tytuł pretendenta, ale i żonę, Katarzynę Aragońską. Anglii bardzo zależało na tym małżeństwie, bo wiązało wówczas mało znaczące wyspiarskie państwo na obrzeżach Europy z jedną z największych ówczesnych potęg Starego Kontynentu.

Wśród biografistyki literackiej niniejsza książka o Henryku VIII, wyróżnia się maestrią języka, potoczystością stylu i pasją w relacjonowaniu historii. Autor, Francis Hackett napisał: "Chciałbym zaznaczyć, że nie wymyślałem dialogów. Dzięki zdumiewająco kompletnej korespondencji dyplomatycznej [przeszło dwadzieścia tysięcy gęsto zadrukowanych stronic] mogłem się trzymać dokumentów, a mimo to przytaczać bezpośrednie rozmowy. Źródła są tak bogate, że prawie niemożliwe do wyczerpania. Wczuć się w daną epokę, puścić wodze wyobraźni i intuicji, dać sugestię życia – oto zadanie psychohistoryka. Ale ponieważ najżywszy nawet obraz nie usprawiedliwia nieścisłości faktów, starałem się przeto oprzeć te dzieje w całości na materiale dostarczonym przez bezinteresowną prace całej rzeszy uczonych, do których - o ile chodzi o fakty - należy ostatnie słowo".
Tytuł oryginalny: Henry VIII
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-06-00254-6, 9788306002546
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Kategoria: Biografia
Stron: 528

Autor

Francis Hackett Francis Hackett
Urodzony 21 stycznia 1883 roku w Irlandii (Kilkenny)
Francis Hackett był irlandzkim pisarzem i krytykiem literackim. Najbardziej znany jest z napisania szczegółowej książki o Henrym VIII, ale był także znanym krytykiem i opublikował kilka innych książek, z których większość była literaturą faktu lub b...

Pozostałe książki:

Franciszek I Walezjusz
Wszystkie książki Francis Hackett

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Henryk VIII? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Beata_
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam
@EmilyStrange
2011-09-27
8 /10
Przeczytane Archeologia i historia Kochankowie na moim utrzymaniu...

Cytaty z książki

O nie! Książka Henryk VIII. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl