Hildegarda z Bingen. Opowieść o życiu naznaczonym łaską

Tancredi Lucia
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Hildegarda z Bingen. Opowieść o życiu naznaczonym łaską
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Na kartach swojej nowej powieści włoska pisarka Lucia Tancredi, autorka biografii św. Moniki, matki św. Augustyna pod tytułem „Ja, Monika”, opowiada niezwykłe dzieje Hildegardy, której intrygująca postać i odkrycia przyrodolecznicze przeżywają w naszych czasach prawdziwy renesans. Hildegarda uzdrawiała i leczyła, przez co uważano ją, wielką opatkę z Rupertsbergu i Bingen, stroniącą od włosiennic, nawet za czarownicę. Uchodziła za powiernicę cesarza i przewodniczkę tłumów. Bliskie sobie mniszki uczyła, że otacza nas witalność. Dlatego, tłumaczyła, świat nie siwieje. Jej ciało, w wieku osiemdziesięciu dwóch lat, było jej wciąż posłuszne, a ona otaczała je wszelką troską, ponieważ – jak mówiła – było cenną tuniką, którą pewnego dnia będzie musiała zwrócić Stwórcy tak doskonałą, jak w dniu, gdy przyszła na świat. Bez skazy i bez rozdarcia. Taka była Hildegarda. Oto opowieść o jej życiu pełnym tajemnicy i mądrości.
Data wydania: 2012-02-08
ISBN: 978-83-7502-287-2, 9788375022872
Wydawnictwo: Promic - Zgromadzenie Księży Marianów
Stron: 282

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Hildegarda z Bingen. Opowieść o życiu naznaczonym łaską? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@nadrektor
@nadrektor
2012-09-29
8 /10
Przeczytane Na mojej półce

Książka jest bardzo wciągająca, mimo braku porywającej fabuły. Nie przytłacza religijnością i zbędnym moralizowaniem. Jest to historia osoby, która została naznaczona łaską, jednocześnie pozostając sobą. Hildegarda to ktoś, kto twardo stąpa po ziemi, mimo nawiedzeń Światła. Ta powieść to opisanie jej życie, rok po roku, zupełnie tak, jakbyśmy byli z nią cały czas. Niesamowita podróż... Polecam

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Hildegarda z Bingen. Opowieść o życiu naznaczonym łaską. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl