Historia doktryn politycznych i prawnych do końca XIX wieku

Lech Dubel
Historia doktryn politycznych i prawnych do końca XIX wieku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka prezentuje historię poglądów na państwo i prawo -poczynając od grecko-rzymskiej starożytności do czasów współczesnych. Autor zwrócił szczególną uwagę na ewolucję pojęć takich jak: filozofia sprawiedliwości, prawo natury, klasyfikacja form ustrojowych, podział władz, suwerenność i prawa obywatelskie etc. Celem podstawowym podręcznika jest ukazanie głównych nurtów myślenia leżącego u podstaw cywilizacji europejskiej czy - szerzej - anglosaskiej. Poszczególne rozdziały, wyznaczone następstwem epok historycznych, pokazują nowe treści powyższych pojęć, prowadząc w rezultacie do dzisiejszych teorii państwa prawnego. Mimo ogromu materiału - książka stanowi zwartą metodologicznie całość, obejmującą różnorodność szkół doktrynalnych, ujętą w jednolitym wykładzie akademickim. Książka przeznaczona jest dla studentów wydziałów prawa i administracji, nauk politycznych, socjologii, dziennikarstwa i filozofii. Również studenci historii, a także zajmujący się historią myśli gospodarczej znajdą tam wiele komentarzy wzbogacających ich wiedzę. W zamyśle Autora książka jest adresowana do wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą wiedzą dotyczącą funkcjonowania państwa i prawa.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7334-234-7, 9788373342347
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Historia doktryn politycznych i prawnych do końca XIX wieku aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia doktryn politycznych i prawnych do końca XIX wieku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl