Historia kina. Tom 2. Kino klasyczne

Tadeusz Lubelski, Iwona Sowińska, Rafał Syska
Historia kina. Tom 2. Kino klasyczne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Po dwóch latach od publikacji Kina niemego przekazujemy Państwu drugi tom zbiorowej Historii kina, Kino klasyczne. Koncentrujemy się na trzech dekadach z dziejów kinematografii: od wprowadzenia dźwięku (1927 rok) po koniec lat 50. Zapraszając Czytelników w podróż po historii kina, w istocie opisujemy wiek XX, z jego kulturowymi modami, ideologią, przemianami społecznymi i ekonomicznymi. Wśród autorów poszczególnych rozdziałów znajdują się najwybitniejsi polscy filmoznawcy, specjaliści w swych dziedzinach. Powstała dzięki temu książka, która stanowi nieoceniony przewodnik po filmowej klasyce, pełen pogłębionych analiz, wartościowych kontekstów i nowych odczytań, ale też – ciekawostek, anegdot i unikatowych fotosów. Mamy nadzieję, że dzięki temu dowiedzie ona różnorodności kina i jego ogromnego wpływu na niemal wszystkie dziedziny życia.  
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-242-1662-8, 9788324216628
Wydawnictwo: Universitas
Seria: Historia Kina
Kategoria: Film
Stron: 1244
dodana przez: Mirko

Autor

Tadeusz Lubelski Tadeusz Lubelski
Urodzony 1 lipca 1949 roku w Polsce (Gliwice)
Tadeusz Lubelski, właśc. Karol Tadeusz Lubelski – polski teoretyk i historyk filmu, krytyk filmowy i tłumacz specjalizujący się w historii kinematografii polskiej i francuskiej, profesor nauk humanistycznych, członek Europejskiej Akademii Filmowej. ...

Pozostałe książki:

Agnes Varda. Kinopisarka Historia kina polskiego (1895-2007) Historia kina. Tom 3. Kino epoki nowofalowej Herito - nr 15 - Narody i stereotypy
Wszystkie książki Tadeusz Lubelski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Historia kina. Tom 2. Kino klasyczne? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia kina. Tom 2. Kino klasyczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl