Historia niedokończona. Francuscy intelektualiści 1944-1956

Tony Judt
Historia niedokończona. Francuscy intelektualiści 1944-1956
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tony Judt, jeden z najwybitniejszych historyków XX wieku, kreśli panoramę ideową powojennej Francji, ówczesnej mekki europejskiej kultury i obiektu westchnień inteligentów ze Wschodu. Historia niedokończona to napisana z prawdziwą furią polemika z Jean-Paulem Sartre'em, Emmanuelem Mounierem, Maurice'em Merleau-Pontym czy Simone de Beauvoir – plejadą francuskich filozofów i radykalnych pisarzy, którzy po II wojnie światowej zostali „towarzyszami podróży” sowieckiego komunizmu. Autor monumentalnego Powojnia stworzył dzieło pouczające – i kontrowersyjne; błyskotliwe i niesprawiedliwe zarazem. Historia niedokończona to lektura obowiązkowa dla tych, który chcą zrozumieć dylematy XX-wiecznej historii. Historia niedokończona to książka o tej szczególnej odpowiedzialności intelektualistów; to także książka o Europie Wschodniej i o tym, co Tony Judt nazywa „wielkim milczeniem” – milczeniem o „krwi innych”.
Data wydania: 2013-01-08
ISBN: 978-83-62467-91-4, 9788362467914
Wydawnictwo: Krytyki Politycznej
Stron: 344

Autor

Tony Judt Tony Judt
Urodzony 2 stycznia 1948 roku w Wielkiej Brytanii (Londyn)
Tony Judt – amerykańsko-brytyjski historyk pochodzenia żydowskiego, profesor na Uniwersytecie Nowojorskim. W latach 60. był marksistowskim syjonistą – pracował w kibucach, służył w armii Izraela, do którego, jak i do marksizmu, niebawem się zraził....

Pozostałe książki:

Powojnie Źle ma się kraj Rozprawa o naszych współczesnych bolączkach Pensjonat pamięci Kiedy zmieniają się fakty Rozważania o wieku XX
Wszystkie książki Tony Judt

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Historia niedokończona. Francuscy intelektualiści 1944-1956 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia niedokończona. Francuscy intelektualiści 1944-1956. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl