Historia - przestrzeń dialogu. Pamięci Jerzego Giedroycia i spadkobiercom spuścizny paryskiej "Kultury"

Robert Traba
Historia - przestrzeń dialogu. Pamięci Jerzego Giedroycia i spadkobiercom spuścizny paryskiej "Kultury"
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Historia - przestrzeń dialogu" - to dalszy ciąg przygody Roberta Traby, zapoczątkowanej w "Krainie tysiąca granic". Tym razem autor przenosi nas nie tyle w przestrzenie dawnych Prus Wschodnich, Europy Środkowo-Wschodniej, lecz w krainę historii - nauki, głęboko zanurzonej w rzeczwistości Polski przełomu XX i XXI wieku. Możemy znów wkroczyć do krainy "polskiej pamięci", meandrów przeszłości i teraźniejszości Mazur, pogranicza polsko-niemieckiego. Nie jest to jednak książka o tym "jak było faktycznie", lecz o tym, jak wyobrażamy sobie przeszłość. Jej przesłanie wprowadza nas w centrum polskiej debaty nad kształtem historii w życiu publicznym na początku XXI wieku.
Data wydania: 2006
ISBN: 83-88490-92-3, 8388490923
Wydawnictwo: Instytut Studiów Politycznych PAN
Kategoria: Literatura faktu

Autor

Robert Traba Robert Traba
Urodzony 26 kwietnia 1958 roku w Polsce (Węgorzewo)
Robert Antoni Traba – polski historyk, politolog, działacz społeczny i kulturoznawca, profesor nauk społecznych. Profesor Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, w latach 2006–2018 dyrektor Centrum Badań Historycznych w Berlinie.

Pozostałe książki:

Herito - nr 2 - Tożsamości wyobrażone Herito - nr 32 i 33 - Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018 Herito - nr 21 - Galicja po Galicji Herito - nr 16 - Stulecie Wielkiej Wojny Herito - nr 13 - Konflikty pamięci
Wszystkie książki Robert Traba

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Historia - przestrzeń dialogu. Pamięci Jerzego Giedroycia i spadkobiercom spuścizny paryskiej "Kultury" aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia - przestrzeń dialogu. Pamięci Jerzego Giedroycia i spadkobiercom spuścizny paryskiej "Kultury". czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl