Hop-hop gwiazdy

Ałbena Stambołowa
Książka Hop-hop gwiazdy
Książka Hop-hop gwiazdy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Hop-hop gwiazdy Ałbeny Stambołowej to poruszająca opowieść o dojrzewaniu głębokiej miłości między wnuczką a dziadkiem, o dramacie rodziny i próbach przezwyciężania kryzysu relacji międzyludzkich we współczesnej Bułgarii. Kiedy bohater książki postanawia opuścić rodzinny dom, nawet pomysłodawcy tego posunięcia – córka i zięć – czują się trochę nieswojo. On sam demonstruje zadowolenie i gorliwie wyszukuje pozytywne strony nowej sytuacji. Tylko wnuczka-maturzystka jest wstrząśnięta i oburzona… Dla nich obojga dom postrzegany jako rodzinne ognisko raptem przestaje nim być. Nową małą ojczyzną dziadka zostaje inny dom – dom starców: instytucja, ale zarazem przystań, środowisko, miejsce konfrontacji postaw i charakterów. Dla wnuczki ta nowa sytuacja i wiążące się z nią kolejne wydarzenia są powodem nie tylko buntu, lecz i refleksji, wyostrzając jej uważność i wrażliwość. Sprawia to, że łącząca ją z dziadkiem emocjonalna więź wzbogaca się o elementy głębszego poznania i zrozumienia. W tle powieści toczy się życie współczesnej Sofii, biegną przygotowania do maturalnego balu, a domorośli biznesmeni omal nie przekształcają się w kryminalistów…  
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-61388-97-5, 9788361388975
Wydawnictwo: Pogranicze
Seria: Meridian
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 205
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Hop-hop gwiazdy aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Hop-hop gwiazdy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}