hTraE 2120 lekcja

M.J. Rogalska
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
hTraE 2120 lekcja
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Zobacz współczesny świat oczami bohaterów z przyszłości!

Zapraszam w podróż do 2120 roku, do świata bohaterów, którzy ziemskie życie znają jedynie z lekcji, opowieści, książek i starych pamiętników. Do świata naszych potomków, którzy dzięki nanorobotom – linkom – porozumiewają się w myślach, żyją w pokoju, znają wzajemne motywacje, intencje, lęki i marzenia.

Czy żyjąc w jednomyślności więcej stracili, czy zyskali?

Jak postrzegają problemy XXI wieku?

Co myślą o naszej kulturze, decyzjach, konfliktach, wartościach i priorytetach?

Co chcą nam przekazać?

Czego nauczą się poznając nasze życie?

Czy ocalą w sobie człowieczeństwo?

hTraE to fikcyjna planeta, na której żyją potomkowie ziemskich emigrantów z 2050 roku. Główna bohaterka Triv, poznaje losy przodków na lekcjach biologii, historii i fizyko-chemii oraz podczas rozmów z rodziną i znajomymi. Życie w 2120 roku jest piękne i harmonijne. Triv jest przekonana, że cywilizacja, w której żyje słusznie zwyciężyła ziemską wojnę o ludzkie dusze… do czasu, gdy zaczyna miewać powiązane z Ziemią sny, a w jej ręce wpada pamiętnik urodzonej na Ziemi babci. Przepełnione nieznanymi na hTraE uczuciami historie zaczynają budzić Triv, pokazując jej inny od przyswajanego na wykładach, obraz historii Ziemi.

Niewielka nutka wątpliwości przekształca się w dźwięczną melodię, gdy niebo nad hTraE rozdziera wybuch, który zakłóca działanie linków i powoduje przerwy w kolektywnym myśleniu społeczności… oraz Gabriel, który pokazuje Triv pozytywne strony człowieczeństwa, które zatraciła jednomyślność.

A to nie koniec niespodzianek…
Data wydania: 2022-01-04
ISBN: 978-83-66995-24-6, 9788366995246
Wydawnictwo: BookEdit
Kategoria: Fantastyka
Stron: 294
dodana przez: magda.pilanowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Daje do myślenia

12.01.2022
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Patrząc na tą cudowną okładkę od razu skojarzyłam gwiazdozbiór Oriona i klepsydrę, która jest symbolem upływającego czasu. Chyba każdy z nas bez wyjątku ciekawy jest co wydarzy się w przyszłości i jaki będzie świat. Autorka w swej powieści zaspokoiła troszkę mą ciekawość i ukazała jak wyobraża sobie ludzi żyjących za sto lat. Jak myślicie, czy ro... {} Recenzja książki hTraE 2120 lekcja

@Izzi.79@Izzi.79 {}× 3

hTraE 2120 Lekcja - Recenzja

15.01.2022
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się jak wyglądałaby nasza przyszłość? Były to raczej optymistyczne, czy jednak pesymistyczne myśli?... Przychodzę do Was z recenzją jednej z najnowszych premier od wydawnictwa BookEdit. Mam na myśli dobrze znaną, (niektórym z Was), książkę od Małgorzaty Rogalskiej pt. „hTraE 2120 Lekcja”. Jest to pozycja z gatunku... {} Recenzja książki hTraE 2120 lekcja

Niesamowita podróż w przyszłość

30.12.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

🌌Jest to moja pierwsza książka z gatunku science fiction. Byłam bardzo podekscytowana i ciekawa treści zawartej w niej. 🌟Powiem szczerze,że nie jest to prosta lektura.Przy czytaniu czytelnik musi być niezwykle skupiony,ponieważ zawiera wyrazy/zwroty z którymi spotkałam się pierwszy raz.Dzięki tłumaczeniom-na końcu strony-lepiej zrozumiałam tekst i... {} Recenzja książki hTraE 2120 lekcja

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2022-01-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Pewnie wiele z Was zastanawiało się jak będzie wyglądała nasza przyszłość... W jakich czasach przyjdzie żyć naszym dzieciom, wnukom...
Jeśli lubicie książki science fiction, to zachęcam do sięgnięcia po najnowszą pozycję spod ręki M. J. Rogalskiej pt. "2120 lekcja".

Niezwykła podróż na planetę hTraE, gdzie żyją ludzie znający ziemskie historie jedynie z książek, opowiadań i lekcji... Przedstawiona akcja dzieje się w roku 2120. Tu nie ma rozmów... Jest wymiana myśli, która następuje dzięki nanorobotom, linkom. Język jest niepotrzebny, można się go pozbyć. Pełna harmonii planeta, gdzie ludzie żyją w pokoju, mają wspólne motywację, nie ma wojen, walk, wszyscy 'grają do jednej bramki'.

Główna bohaterka, Triv poznaje ziemski świat nie tylko podczas lekcji. Okazuje się, że w jej snach pojawia się tajemnicza Julia, żyjąca w roku 2020, której bardzo chce pomóc.
Dodatkowo znajduje listy Babci, dzięki którym ziemski świat staje się jej bliższy.
Czy uda jej się uratować ludzkość, przekonacie się, gdy sięgnięcie po książkę "2120 Lekcja".

Niezwykle fascynująca historia, wciągająca. Cieszę się, że miałam okazję zobaczyć inny świat, wykreowany przez autorkę. To moje pierwsze spotkanie z tym gatunkiem, ale zaliczam je do udanych.
Bardzo podobało mi się nawiązanie do czasów współczesnych.
Jednak czytając tę książkę, koniecznie zarezerwujcie sobie więcej czasu - nie jest to pozycja z grupy "lekkich". Pojawia s...

{} | link |
@zaczytana.archiwistka
2022-01-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Izzi.79
2022-01-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam
@basiaa22.86
2021-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka hTraE 2120 lekcja. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl