Idiotokracja - Czyli zmowa głupców.

Janusz Szewczak
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Idiotokracja - Czyli zmowa głupców.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Głupcy zawsze istnieli, niektórzy z nich sięgali nawet po władzę, ale nigdy jeszcze w dziejach świata ród ludzki nie miał do czynienia z prawdziwą inwazją głupoty. Zjawisko to stało się bardzo groźne, albowiem objęło niektóre kręgi władzy. Powstały fałszywe elity składające się w całości z durniów i dewiantów różnej maści, którzy trzymają się razem, wspierają i rządzą lub choćby próbują rządzić. Nic dziwnego, że Autor książki, znany zresztą z bystrej inteligencji i ciętego języka, dopatrzył się we współczesnym świecie zjawiska, które nazwał idiotokracją. Jest to ciężka choroba całej cywilizacji zachodniej, od USA po Ukrainę, od północnego kręgu polarnego po Australię. Miejmy nadzieję, że nie okaże się, iż mamy do czynienia z chorobą śmiertelną. W każdym razie zjawisko idiotokracji przybrało rozmiary zarazy, a jego wirus masowo rozprzestrzenia się za pomocą Internetu, tzw. serwisów społecznościowych i innych środków globalnego przekazu i komunikowania się. Wspomagają go różne utopijne doktryny lansowane nie tylko przez pseudonaukowców, lecz również polityków, którzy są gotowi zawracać świat ku pogaństwu – w imię postępu oczywiście.

Co jest lekiem na idiotokrację? Rozum i mądrość, zdrowy rozsądek, uczciwość i moralność. Bez powrotu do Boga, twierdzi zarówno Janusz Szewczak, jak i wiele cytowanych przez niego prawdziwych autorytetów, świat się nie wyleczy; bez Boga nasza cywilizacja, zakorzeniona tak głęboko w chrześcijaństwie, zginie. Jednymi z najlepszych narzędzi terapeutycznych są mądre książki. Do nich trzeba na pewno zaliczyć dzieło, które, drogi Czytelniku, trzymasz w ręku, nie tylko mądre, ale i wydane na najwyższym poziomie edytorskim, pięknie ilustrowane.

Data wydania: 2020-02-22
ISBN: 978-83-7553-283-8, 9788375532838
Wydawnictwo: Biały Kruk
Stron: 192

Autor

Janusz Szewczak Janusz Szewczak
Urodzony 23 września 1953 roku w Polsce (Piła)
Janusz Szewczak, właśc. Jan Włodzimierz Szewczak – polski analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta, główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK, poseł na Sejm VIII kadencji, członek zarządu PKN Orlen.

Pozostałe książki:

Idiotokracja - Czyli zmowa głupców. Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy Koniec świata starych elit Polska kraj absurdów Zielona wyspa czy ruchome piaski Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia
Wszystkie książki Janusz Szewczak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

IDIOTOKRACJA, czyli świat, w którym rządzą głupcy

WYBÓR REDAKCJI
10.08.2020

Ile to razy włączając telewizor, przeglądając internet lub natrafiając przypadkowo na jakiegoś vloga, jesteśmy świadkami ludzkiej głupoty? W dzisiejszych czasach celebruje się wolność w każdym znaczeniu tego słowa. Dzisiaj świat rządzi się prawem: followersów, lajków lub celebrytami, kreujących się na bożków dwudziestego pierwszego wieku. Ludzie r... Recenzja książki Idiotokracja - Czyli zmowa głupców.

@anetakul92@anetakul92 × 22

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Zorg
@Zorg
2021-03-10
1 /10

Fragment recenzji z lubimyczytać.pl
„O weganizmie ma autor do powiedzenia takie kuriozum:
"Nowa odmiana "religii", tzw. weganizm, i jej zaufani naukowcy właśnie w sieci przekonują świat, że rośliny też odczuwają ból, a warzywa, w tym choćby taka marchewka, podczas ich chrupania przeżywają prawdziwe cierpienia i choć nie mają mózgu, to mają swój tajemny język, dzięki któremu marchewki, selery czy pietruszki ostrzegają się wzajemnie, niczym stada małp o grożącym im niebezpieczeństwie, o możliwości pożarcia żywcem przez dwunożne potwory. Ci uczeni cwaniacy, którym się wydaje, że wyprzedzili już swoją epokę, w sieci przekonują nas, że warzywa się uczą, mają swoją inteligencję, przekazują sobie sygnały i wspierają się wzajemnie. Proponują roślinny burger, wegańską czekoladę, chleb z marihuaną, wino w proszku, a nawet e-papierosy. Czy są oni tylko głupi? Czy może już groźni lub wręcz zabójczo niebezpieczni?"
Czyli jak? Opisują, że rośliny odczuwają ból i namawiają do ich jedzenia? Co to za jakaś pokrętna logika? No i co ma weganizm do wina w proszku czy e-papierosów? Wino, jak większość alkoholi, jest produktem wegańskim i nie bardzo rozumiem dlaczego weganie mieliby propagować spożywanie go w sproszkowanej formie. Palenie papierosów jest szkodliwe dla zdrowia, ale papierosy to produkt roślinny i, jako taki, nie skupiający na sobie wegańskiej uwagi.Mam całą bibliotekę wegańskich książek kucharskich, śledzę wegańskie blogi, które traktuję jako kulinarne inspiracje, ...

× 1 | link |
@piotr_osowski
2023-12-30
9 /10
Przeczytane Sprawy społeczne i światopoglądowe 08. Historia - inne
@adireporter
@adireporter
2020-08-11
10 /10
@anetakul92
@anetakul92
2020-08-10
8 /10
HU
@huszcza1982
2020-05-20
2 /10
Przeczytane Literatura faktu

Cytaty z książki

O nie! Książka Idiotokracja - Czyli zmowa głupców.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl