Ilustrowany przewodnik po zamku Amber

Roger Zelazny
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Ilustrowany przewodnik po zamku Amber
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Ilustrowany Przewodnik po zamku Amber (ang. Roger Zelazny's Visual Guide to Castle Amber) to napisana przez Rogera Zelaznego i Neila Randalla książka poświęcona fikcyjnej krainie Amber opisanej w cyklu Kroniki Amberu autorstwa Rogera Zelaznego. Organizatorem spotkania które doprowadziło do powstania tej książki był Bill Fawcett. Trwało ono cztery dni, w okresie gdy autor pracował nad dziewiątą częścią Kronik Amberu.Autorem ilustracji w obu wydaniach byli Todd Cameron Hamilton, a mapy sporządził James Clouse.

Przewodnik z jednej strony systematyzuje wiedzę o świecie Amberu (i w mniejszym stopniu Dworców Chaosu) znaną już z cyklu powieściowego, z drugiej zaś dodaje pewne informacje, które w oryginalnych powieściach nie pojawiają się (np. szczegółowy opis apartamentów poszczególnych książąt i księżniczek Amberu, opisy flory i fauny itp. Podany jest też rodowód rodziny królewskiej Amberu.

"Przewodnik" jest w niektórych miejscach sprzeczny z informacjami znanymi z cyklu powieściowego. Dotyczy to zwłaszcza przebiegu zdarzeń mających miejsce w dwóch ostatnich tomach (ukazały się już po wydaniu "Przewodnika"). Występują też sprzeczności w genealogii.
Data wydania: 1996
ISBN: 978-83-207-1522-4, 9788320715224
Wydawnictwo: ISKRY
Stron: 218
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Roger Zelazny Roger Zelazny
Urodzony 13 maja 1937 roku w USA (Euclid)
Amerykański pisarz science fiction i fantasy. Używał również pseudonimu Harrison Denmark. Urodził się w Euclid w Ohio, jako jedyne dziecko Josephine Sweet oraz Josepha Franka Zelazny’ego (Żelaznego). Jego ojciec był emigrantem z Polski, z miejscowo...

Pozostałe książki:

Pan Światła Dziewięciu książąt Amberu Karabiny Avalonu Kroniki Amberu. Tom 1 Aleja Potępienia
Wszystkie książki Roger Zelazny

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ilustrowany przewodnik po zamku Amber nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Nidda
2011-09-23
8 /10
Przeczytane

Doskonałe uzupełnienie dla osób, którym podobał się cykl o Amberze. Kilka ciekawostek o postaciach, ich atuty (tylko dlaczego Corwin wygląda jak Timothy Dalton?!), a do tego opisy pokoi i zamkowych korytarzy.

| link |
@ryszpak
2019-11-30
6 /10
Przeczytane Posiadam Fantasy Książki młodości
@Beata_
2019-11-12
5 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Ilustrowany przewodnik po zamku Amber. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl