Implementacja zaawansowanych rozwiązań biznesu elektronicznego w przedsiębiorstwie

Zbigniew Pastuszak
Implementacja zaawansowanych rozwiązań biznesu elektronicznego w przedsiębiorstwie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nowa gospodarka, która na dobre rozpoczęła się wraz z rozwojem Internetu, i która łączy tak pozornie odległe zjawiska, jak globalizacja oraz rzeczywistość wirtualna, wywołuje ogromne zmiany warunków funkcjonowania przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwa są zmuszone do działania w myśl strategii ciągłego odnawiania się w otoczeniu (generative strategy). Polega ona nie na poszukiwaniu długotrwałej przewagi konkurencyjnej, lecz na wykreowaniu organizacji, zdolnej do nieustannego regenerowania swojej przewagi konkurencyjnej w odpowiedzi na zmiany otoczenia. Kolejnym imperatywem jest wymóg stosowania rozwiązań wykorzystujących infrastrukturę Internetu. Systemy i technologie informacyjne oraz wykorzystujące je rozwiązania biznesowe pozwalają przedsiębiorstwu utrzymywać i kreować przewagę konkurencyjną wynikającą nie tyle z samego faktu bycia uczestnikiem biznesu elektronicznego, lecz z tego, że aby nim się stać, firma musi dokonywać znaczącego i permanentnego podnoszenia własnej sprawności wewnętrznej. Problem aplikacji systemów i technologii informacyjnych w przedsiębiorstwach ma swoje bezpośrednie przełożenie na skalę makroekonomiczną, a więc stopień rozwoju całej gospodarki. Jeśli zagadnienia te są tak ważne, to w jaki sposób można obiektywnie określić stan gotowości gospodarki i przedsiębiorstw do sprostania tym wyzwaniom. Jak zmierzyć wielkość luki dzielącej polskie przedsiębiorstwa i polską gospodarkę od liderów światowych. Autor publikacji podejmuje ten problem proponując - bazujący na materiale empirycznym - model opisu zachowań przedsiębiorstw w trakcie procesów dostosowawczych, związanych z wykorzystaniem systemów i technologii informacyjnych w realizacji strategii, konkurowaniu na rynku oraz w elastycznym zarządzaniu łańcuchem wartości. Dodatkowym celem publikacji jest uzupełnienie wiedzy polskich menedżerów na temat gotowości przedsiębiorstw do implementacji zaawansowanych rozwiązań biznesu elektronicznego, ich podatności na te wdrożenia, a także czynników wewnętrznych i zewnętrznych determinujących te procesy w przedsiębiorstwie.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7488-116-6, 9788374881166
Wydawnictwo: PLACET

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Implementacja zaawansowanych rozwiązań biznesu elektronicznego w przedsiębiorstwie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Implementacja zaawansowanych rozwiązań biznesu elektronicznego w przedsiębiorstwie”- Zbigniew Pastuszak

Systemy wspomagania decyzji Jak korzystać z wiedzy i informacji
Systemy wspomagania decyzji... Anna M. Kwiatkowska
Systemy Wspomagania Decyzji to programy bądź pakiety program...
ARIS w modelowaniu procesów biznesu
ARIS w modelowaniu procesów... Renata Gabryelczyk
W opracowaniu zostały zaprezentowane podstawowe pojęcia zwią...
Obieg i ochrona dokumentów w zarządzaniu jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem informacji
Obieg i ochrona dokumentów ... Wiesław Bral
Książka przedstawia spójny system obiegu i ochrony dokumentó...
Komputerowo zintegrowane wytwarzanie mebli
Komputerowo zintegrowane wy... Jerzy Smardzewski
Cykl życia produktów konsumpcyjnych (w tym mebli) uległ isto...
Elektroniczna Wymiana Dokumentów
Elektroniczna Wymiana Dokum... Robert Wojtachnik
Elektroniczna Wymiana Danych jest procesem wymiany informacj...

Cytaty z książki

O nie! Książka Implementacja zaawansowanych rozwiązań biznesu elektronicznego w przedsiębiorstwie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe