Inkwizycja symetrii istnienia

"Adam Koss"
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Inkwizycja symetrii istnienia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Adam Koss tym razem zabiera nas w długofalową podróż, pokonując dystans pomiędzy komunistyczną Polską a Stanami Zjednoczonymi oraz rajem i piekłem.

W książce tej czytelnik poznaje losy Petera, uzdolnionego muzyka, uwikłanego w walkę z systemem trzymającym władzę i jego pięknej żony Laury. Laura w młodości wraz ze swoją siostrą bliźniaczką reprezentowała Polskę Ludową na olimpiadach interdyscyplinarnych, a udział w jednej z nich pozwolił na okupioną cierpieniem realizację marzeń. Laura i Peter zakochują się w sobie na pierwszym spotkaniu i z tej miłości pojawia się Paul, będący odbiciem ojca, fascynuje go również muzyka i sztuki walki.

Peter za wszelką cenę stara się ujawnić korupcję systemu finansowego i zdemaskować globalną siatkę elit, która przy użyciu bogactw pragnie przejąć kontrolę nad światem. Twierdzi, że na szczycie tego systemu znajduje się Bank Rozrachunków Międzynarodowych, w którego skład wchodzą największe banki świata, tak zwane elitarne. W poszukiwaniu prawdy traci wszystko, co kocha i jest dla niego najcenniejsze. Musi jednak odnaleźć równowagę życia i stanąć ponownie do walki w imię sprawiedliwości. Czy mu się to uda?

Autor zadbał o dynamiczne akcje z efektami wschodnich sztuk walki, nie brakuje też odważnych wątków miłosnych. Fabuła jest prężna, zaskakująca, odkrywcza, pochłaniająca i niedająca czytelnikowi odetchnąć.
To powieść pełna przygód, doświadczeń, obserwacji świata. Tytułową „Inkwizycję symetrii istnienia” można w tym wypadku tłumaczyć jako poszukiwanie harmonii życia.
Data wydania: 2021-10-15
ISBN: 978-83-8159-542-1, 9788381595421
Wydawnictwo: Poligraf
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 240
dodana przez: Catta

Autor

"Adam Koss" "Adam Koss" Adam Koss to pseudonim literacki Adama Kostrzewskiego. Mieszka i pracuje w Łodzi. Wraz z żoną są właścicielami kliniki medycznej NZOZ ARES Centrum Medyczne. Jest zafascynowany podwodnym światem i wielką głębią. Miłośnik podróży i poznawania nowych,...

Pozostałe książki:

Przez głębię do gwiazd Inkwizycja symetrii istnienia
Wszystkie książki "Adam Koss"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Na granicy jawy i snu

31.12.2021

Z twórczością Adama Kossa spotykam się po raz pierwszy. Nie czytałam pierwszej książki autora i nie wiedziałam, czego mam się spodziewać. Ale muszę przyznać, że ten tytuł pozytywnie mnie zaskoczył. Książka opowiada historię tak naprawdę kilku osób, jednak jej głównym bohaterem jest Peter, uzdolniony muzyk, mąż Laury i ojciec Paula. Peter, troch... Recenzja książki Inkwizycja symetrii istnienia

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@patrycja.lukaszyk
2021-12-26
6 /10

W drugiej swojej książce Adam Koss zabiera nad w podróż w czasie i przestrzeni - zaczynając opowieść swoich bohaterów w czasach komunistycznej Polski, zahaczając o współczesne USA i kończąc na nieco dantejskiej wizji nieba i piekła.

Autor jest pasjonatem zagadnień oniryczno-filozoficznych, co bije z każdej strony książki. Fabuła wydaje się być senną wizją, która ukazuje sporo scen z różnych okresów w czasie, dodając do nich nutę przemyśleń na temat kondycji świata, włożoną w usta bohaterów. Nie wszystkie dialogi może były wyszukane, pojawiały się dość sztywne momenty, jednak było kilka zdań wartych uwagi i zapamiętania. Nieco niepotrzebne były moim zdaniem sceny erotyczne, które zdarzały się być wymuszone i dość niezręcznie opisane, na szczęście nie zdominowały one całkowicie książki. Sporo tu też wątków związanych z muzyką, co wspomaga klimat całości.

Muszę przyznać, ze po pierwszej książce autora, która nie trafiła w moje gusta, obawiałam się nieco sięgać po kolejną, jednakże było to całkiem miłe zaskoczenie. Warsztat już jest lepszy, autor widocznie wyciągnął wnioski po pierwszej próbie. Myślę, że szczególnie dla fanów niejednoznacznych, metaforycznych opowieści będzie to całkiem ciekawa podróż, której można wybaczyć pewne niedociągnięcia. Myślę, że kolejne książki mają potencjał na bycie coraz lepszymi.

| link |
@maitiri_books_2
2021-12-31
7 /10
Przeczytane

Do książki Adama Kossa przyciągnął mnie intrygujący tytuł. Nie znałam wcześniej twórczości autora, ale nadarzyła się okazja, aby sprawdzić jego najnowszą książkę i skorzystałam. Przysiadłam do niej na chwilę i popłynęłam. Ogromnie ciekawa pozycja! Szczególnie część, która dzieje się w naszej rzeczywistości (bo jest też ta część, która dzieje się w niebie, a nawet w piekle). Wypełniona wydarzeniami i zwrotami akcji po brzegi. A także wartościową wiedzą na temat tego, jak żyło się w komunistycznej Polsce. Ciekawi, barwni bohaterowie to duży plus książki. Szczególnie Laura, kobieta niejednoznaczna, o wielu twarzach. Na samym początku poznajemy ją jako taką trochę femme fatale, kobietę piękną, gustującą w mężczyznach na jedną noc. Okazuje się, że bardzo się mylimy, kiedy poznajemy przeszłość kobiety, jej związek z głównym bohaterem i aktualne życie.

"Inkwizycja symetrii istnienia" to podróż przez życie, dosłownie i w przenośni. A także próba odpowiedzenia na pytanie o sens życia, osiąganie harmonii w życiu i o to, jak dużo jesteśmy w stanie zrobić, jak wiele poświęcić, aby bronić swoich przekonań. Polecam, bo to wartościowa lektura!

| link |
MA
@marcinkowskapatrycja
2022-01-22
5 /10

"Inkwizycja symetrii istnienia" tytuł, który mnie zaintrygował. Zaintrygował, ale nie porwał, nie potrafiłam się wciągnąć i dać zabrać w podróż po komunistycznej Polsce, Stanach czy nawet niebie i piekle. Strona po stronie odkrywałam, że książka nie jest dla mnie.

| link |
ZA
@zaczytanalala
2021-11-01
7 /10

Interesujące studium ludzkich przekonań oraz dążenia do uzyskania harmonii wewnętrznej. Książkę czyta się przyjemnie, odczuwając przy tym nutkę samoświadomości oraz skupienia na własnych przekonaniach. Książka godna uwagi.

| Komentarze (2) | link |
@monika8905
2021-12-15

Nie czytałam tej książki, ale mam w planach i bardzo mnie kusi, aby ja zamówić.

| Komentarze (1) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Inkwizycja symetrii istnienia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl