Przez głębię do gwiazd

Adam Koss
4.2 /10
Ocena 4.2 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Przez głębię do gwiazd
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.2 /10
Ocena 4.2 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Adam Kostrzewski, pseudonim literacki Adam Koss. Mieszka i pracuje w Łodzi. Podróżnik, sportowiec, płetwonurek, który każdą wolną chwilę przeznacza na poznawanie głębin morskich. Z wielkim zapałem podgląda tajemniczy podwodny świat. Osiągnął najwyższy stopień w nurkowaniu głębinowym. Gdyby nie ta pasja, powieść "Przez głębię do gwiazd" nigdy by nie powstała. Książka jest debiutem literackim autora.

Dwaj przyjaciele postanawiają spenetrować głębię Oceanu Atlantyckiego w okolicach Wysp Kanaryjskich i poszukać tajemniczej góry. Wynajmują odpowiedni statek i uporczywie trenują, aby w końcu podjąć próbę zejścia na głębokość dwustu metrów. Podczas kolejnych zanurzeń spotykają żarłacza tygrysiego. Ludojad usilnie próbuje ich przestraszyć i zniechęcić do schodzenia głębiej, ale mu się nie udaje. Kiedy osiągają niewiarygodną głębokość dwustu pięćdziesięciu metrów, przestają panować nad sytuacją, a w konsekwencji przedostają się w zupełnie inne miejsce. Autor przenosi historię z głębin morskich do nieznanego świata, akcja przyspiesza, a kosmiczne przygody nie pozwalają się oderwać od kolejnych stron.

Adam Koss potrafi zainteresować czytelnika i przykuć jego uwagę, między innymi dzięki zdolności tworzenia wyrazistych bohaterów. Doskonale panuje nad fabułą i dba o szczegóły przy konstruowaniu akcji. Obiecuje, że książka jest tylko pierwszym tomem serii.

Data wydania: 2021-03-10
ISBN: 978-83-8159-392-2, 9788381593922
Wydawnictwo: Poligraf
Kategoria: Fantasy
Stron: 200
dodana przez: chudini0505

Autor

"Adam Koss" "Adam Koss" Adam Koss to pseudonim literacki Adama Kostrzewskiego. Mieszka i pracuje w Łodzi. Wraz z żoną są właścicielami kliniki medycznej NZOZ ARES Centrum Medyczne. Jest zafascynowany podwodnym światem i wielką głębią. Miłośnik podróży i poznawania nowych,...

Pozostałe książki:

Przez głębię do gwiazd Inkwizycja symetrii istnienia
Wszystkie książki "Adam Koss"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Głębia

24.03.2021

Debiut literacki Kossa zainteresował mnie tematyką - w końcu tak nietypowe połączenie morza i kosmosu, przejście od marynarskich opowieści do s-f? Opis brzmiał intrygująco... I niestety w tym wypadku na tym się skończyło. Akcja powieści krąży wokół dwóch nurków, którzy zgłębiając sekrety Oceanu Atlantyckiego, natrafiają na tajemniczą, podwodną pi... Recenzja książki Przez głębię do gwiazd

Kosmiczna frustracja

2.05.2021

Dwóch przyjaciół płetwonurków bada okolice Wysp Kanaryjskich. Odnajdują tajemniczą górę przypominającą egipską piramidę, wokół której pływa żarłacz tygrysi. Drapieżnik zachowuje się w dziwny sposób, jakby zachęcał bohaterów do jeszcze głębszych podróży. Za którymś z kolei podejściem panowie przekraczają magiczną granicę i nagle znajdują się w zupe... Recenzja książki Przez głębię do gwiazd

Gwiezdna głębia

18.04.2021

"Przez głębię do gwiazd" to debiutancka powieść Adama Kostrzewskiego po którą zdecydowałam się sięgnąć z ciekawości, gdyż polscy autorzy potrafią pisać naprawdę genialnie. Adam Koss, bo taki pseudonim literacki przyjął autor, zdecydował się na gatunek, za którym osobiście nie przepadam i nie sięgam po niego zbyt często. Fantastyka jest specyficzna... Recenzja książki Przez głębię do gwiazd

@Gosia@Gosia × 1

"Przez głębie do gwiazd" Czy było to dobre spotkanie z piórem autora?

14.05.2021

"Przez głębie do gwiazd" to debiut Adama Kossa zapalonego sportowca oraz nurka, który każdą wolną chwilę spędza na poznawaniu morskich głębin. To właśnie jego pasja stała się motywacją do napisania książki. Czy było to dobre spotkanie z piórem autora? Za chwilę się dowiecie. "Przez głębie do gwiazd" to historia o dwóch przyjaciół, którzy nurkują ... Recenzja książki Przez głębię do gwiazd

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mysilicielka
2021-05-02
1 /10
Przeczytane Fantastyka Współprace

Żeby czytelnik uwierzył w wydarzenia fantastyczne, musi najpierw uwierzyć w prawdziwość bohaterów i świata, w którym żyją. Niestety tutaj lektura od początku "odpychała" mnie od siebie. Początkowo przyjaciele kilkukrotnie nurkują, wynurzają się, rozmawiają z załogą - nie ma w tym niczego ciekawego, mozolnie przebijamy się przez opisy mało znaczących wydarzeń. W wodzie pojawia się rekin, co najwyraźniej było najnormalniejszą rzeczą na świecie, skoro bohaterowie nijak na niego nie reagują, nawet kiedy zwierzę dosłownie ociera się o nich.

Nawet stan techniczny książki zasługuje na minusa. Po jednym czytaniu strony są pofalowane, a okładka wygięta. Oj, nie polecam.

× 2 | link |
@kasiarz1983
2021-05-05
1 /10

Niestety ta książka nie przypadła mi do gustu. Nie spodobał mi się pomysł na fabułę, styl oraz to jak została wydana. Już po pierwszym przeczytaniu wygląda bardzo źle (pogięte strony i okładka). Nie polecam,szkoda czasu.

× 2 | link |
@Gosia
2021-04-18
9 /10
Przeczytane

Ciekawy debiutk, który zabiera nas wprost wgłąb oceanu Atlantyckiego.

× 1 | link |
VI
@violaa92
2021-05-04
3 /10
Przeczytane

Głębia oceanu kryje tajemniczą górę wyglądającą jak piramida Cheopsa. Płetwonurkowie wyruszają w podwodną wyprawę, by dowiedzieć się czegoś o tym niezbadanym obiekcie. Nikt nie wie czym jest ta góra i jakie sekrety może kryć. Do momentu w którym bohaterom udaje się zejść dwieście metrów pod wodę byłam całkiem zaciekawiona i zastanawiałam się, jak akcja może się potoczyć, ale później... to co się dzieje, to jest jakiś kosmos, w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Honeyman i Doktorek przenoszą się do świata o jakim im się nie śniło i zaczyna się główny wątek. Bohaterowie są wrzuceni na głęboką wodę tzn. wojnę między światami. I nie byłoby w tej historii nic złego, gdyby nie to, że zachowują się jak dzieci. Spodziewałam się raczej wielkiej dezorientacji, przerażenia, ale gdzie tam... Zabawa na całego... No nie wierzę po prostu. Bardzo dużym minusem są dla mnie dialogi, które z założenia chyba miały być śmieszne, ale są co najwyżej infantylne. Momentami mam wrażenie, że książka była pisana dla dziecka, po chwili zaś dla dorosłego. Nie kupuję tego.

Do samego końca byłam przekonana, że cała historia okaże się jedynie snem jednego z bohaterów... co więcej, nawet wyobraziłam sobie to zakończenie i byłam święcie przekonana, że tak właśnie będzie. Moja wersja brzmi mniej więcej tak: Wyławiają Doktorka, ocucają go i on opowiada o tym podwodno-podniebnym świecie i biorą go za wariata. Koniec. Ale nie... W jakże wielkim błędzie byłam! Historia nie dość, że poszła w zup...

| link |
AL
@AleksandraRK
2021-04-09
3 /10
Przeczytane

Po opisie miałam nadzieję na dobrą i wciągającą książkę, ale niestety się zawiodłam. Już od samego początku brakuje akcji, która zachęcałaby do lektury. Dopiero pod koniec zaczyna się coś dziać, ale i to nagle zostaje przerwane i dalszego ciągu dowiemy się w kolejnym tomie. Ogólnie pomysł na historię był ciekawy, ale z wykonaniem poszło znacznie gorzej.

Bardzo na początku raziły mnie też przypisy. Z jednej strony były przydatne, bo wyjaśniały wiele pojęć, których nie znałam, ale z drugiej strony też zniechęcały do lektury, bo miałam wrażenie, że sięgam po książkę naukową, a nie zwyczajną powieść, którą czyta się dla przyjemności. O wiele lepiej sprawdziłby się słowniczek na końcu.

Nie brakowało tutaj opisów technologii i niektórych postaci. Jednak autor zapomniał o tym, by napisać więcej o miejscach, w jakich znajdują się bohaterowie. Bez tej narracji trudno było mi się wciągnąć w tę historię i poczuć klimat książki.

Raczej do tej książki już nie wrócę. Brakuje tutaj obiecanej przygody, wciągającej akcji i świata, który chciałoby się poznawać.

| Komentarze (1) | link |
@mila.marwald
@mila.marwald
2021-04-05
10 /10

Lektura Adama Kossa Przez głębię do gwiazd to interesujące zestawienie elementów charakterystycznych i dla klasycznej powieści z gatunku fantastyki naukowej (akcja dzieje się nie tylko na dnie oceanu, ale i w innych niż Ziemia częściach wszechświata), i dla fantasty (bo z pewnością zaliczyć do niej można pojawienie się smoków).
Autor od samego początku wciąga czytelnika w nurt niebywałych przygód.
Czytając tą historię nie sposób się nudzić, po prostu czyta się jednym tchem.
To jedna z najlepszych książek sci-fi jakie czytałam. Powieść Kossa zmusza do myślenia (tak w trakcie, jak i po czytaniu), fabuła jest oryginalna i pochłania, a bohaterowie są niepowtarzalni.
Autor zapowiada kontynuację historii, nie mogę się doczekać następnej jej cześć.
Historia wciąga od samego początku, aż do klimatycznego zakończenia, bohaterowie są dobrze skonstruowani, a poruszane tematy skłaniają do przemyśleń.
Gorąco polecam!

| Komentarze (1) | link |
@natalka2181
2021-03-30
6 /10
Przeczytane

Książka fantasy o dwóch nurkach, którzy trafiają do innego świata. Nie jest w moim stylu, jednak czyta się ją przyjemnie. To książka dla ludzi lubiących fantastykę i jej klimaty. Mimo że nie lubię tego typu książek to przeczytałam ją z ogromnym zainteresowaniem.

| Komentarze (1) | link |
@zakaz_czytaAnia
2021-05-14
3 /10
@patrycja.lukaszyk
2021-03-24
2 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Przez głębię do gwiazd. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl