Ja, Ozzy

autor: Osbourne Ozzy
Ja, Ozzy
4.77
Ocena 4.77 na 5 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów
Ojciec zawsze twierdził, że coś w życiu osiągnę. – Johnie Osbournie, mam p...
Ojciec zawsze twierdził, że coś w życiu osiągnę. – Johnie Osbournie, mam przeczucie, że dojdziesz do czegoś wielkiego – lubił mówić przy piwku. – Albo pójdziesz za kratki. I nie pomylił się, ten mój ojczulek. Nie miałem jeszcze osiemnastu lat, a już siedziałem w więzieniu. Rockowa lektur...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788362252176
Wydawnictwo: TELBIT

Recenzje

Ja, Ozzy
Ozzy Osbourne. Czy jest ktoś kto nie słyszał o tym panu? Jeśli tak, to pewnie nieliczne jednostki. Jeśli nie jest on komuś znany dzięki swoim muzycznym dokonaniom, to będzie znany dzięki programowi MTV „The Osbournes”, czy choćby tylko z tego, że odgryzł głowę nietoperzowi. Człowiek legenda, przy...
Ja, Ozzy
Już wiem, że trudno mi będzie napisać dobrą recenzję tej książki. Przyczyna? Rzadko co robi na mnie tak potężne wrażenie, że nie potrafię tego opisać. Ozzy namieszał mi w głowie swoją szczerością, dobrocią i totalną prostotą. Ale od początku… Samego Ozzy’iego Osbourne’a nie trzeba nikomu przedsta...
Napisz swoją opinię

Opinie

@vivien
@vivien 2011-05-03
Przeczytane (2011-05-03)
pierwsze, co przychodzi mi na myśl po jej przeczytaniu, to jedna rzecz: szkoda, że to już koniec, bo czytało mi się wspaniale. No bo przyzwyczaiłam się do wieczornych seansów z opowiadaniami wujka Ozzy'ego, a czytałam je trzy dni (nie dało się wolniej, ciekawość była silniejsza). skarbnica niesamowitych, zwariowanych historii (przegenialne poczucie humoru Ozzy'ego - miejscami wyłam ze śmiechu), ale też kilku chwil głębszych refleksji i prób zrozumienia własnych błędów. to wszystko bez cienia zadęcia, czułam w tych słowach szczerość. facet chyba naprawdę - jak sam pisze - nie potrafi chować urazy. idzie do przodu. chociaż to, że jeszcze żyje, jest jedną z większych zagadek wszechświata, to jednak zajebiście, że istnieje ktoś taki, jak on. Polecam, i to nie tylko fanom (sama należę do tych, co z pewnością nie mogą powiedzieć, że słuchają Black Sabbath czy Księcia solo - raczej od czasu do czasu słuchują). respekt.
@Cinnamon2901
@Cinnamon2901 2013-06-25
Przeczytane (2013-06-25)
Jako że uwielbiam czytać wszelkiego rodzaju (auto)biografie, tym razem wybór padł na długo poszukiwaną przeze mnie książkę Ozzy’ego Osbourne’a. Iście zacna lektura, ta jego autobiografia! Ozzy postanowił zebrać to, co jeszcze pozostało z „galarety, którą nazywa mózgiem” i z pomocą Chrisa Ayresa przelać na papier. Jeżeli nie straszne są Wam przekleństwa w co drugim zdaniu, diaboliczne poczucie humoru, śnieżnobiała aura baju-proszku oraz odgryzanie głów gołębiom, to szczere aż do bólu wyznania słynnego rockmana powinny przypaść Wam do gustu ;) Ja jestem w stu procentach usatysfakcjonowana! Na koniec chciałam przytoczyć słowa Ozzy’ego: „Książki są świetne, naprawdę tak uważam. Zatonąć w lekturze, k***a, to fenomenalna sprawa. Każdy powinien mieć taką możliwość.” Howgh :)
@makomt
@makomt 2012-01-28
Przeczytane (2012-01-01)
Rewelacyjna książka!! Nie spodziewałam się, że będzie aż tak dobra. Bardzo mi się podobało to, że Ozzy, będąc sławnym, nie robi z siebie pana. Opisuje wiele zdarzeń, które nie są powodem do dumy, ale przedstawiają go jako prawdziwego człowieka z wadami i zaletami. Brawa dla Ozzy'ego za tę książkę!
@Agnesscorpio
@Agnesscorpio 2010-12-28
Przeczytane (2010-12-28)
Kończę ją czytać... W sumie mogłabym powiedzieć, że tego się spodziewałam, no bo jakiego życia możemy spodziewać się po gwieździe rocka? Ale pewne rzeczy przeszły moje najśmielsze wyobrażenia;) Gdy skończę, na pewno napiszę recenzję:)
@finkaa
@finkaa 2011-05-18
Przeczytane (2011-01-01)
Nic nowego chyba nie wniosę. Dołożę tylko swój komentarz żeby było więcej i zacytuję Varię: "biograficzne mistrzostwo świata". Książe Ozzy to mistrz świata. Pięć gwiazdek to zdecydowanie za mało. Nawet 10 to nic.
@Alassea
@Alassea 2011-01-31
Przeczytane (2011-01-01)
Jestem wielką fanką Ozzy'ego więc ta książka bardzo mnie ucieszyła. Jak dla mnie jest naprawdę bardzo dobra, czuje się w niej to poczucie humoru Ozzy'ego. Niektóre fakty z jego życia baardzo mnie zaskoczyły.
@diabolicalady
@diabolicalady 2012-02-04
Przeczytane (2012-02-04)
Mi pozostaje podpisać się pod resztą komentarzy. Rewelacja!
@xVariax
@xVariax 2011-01-03
Przeczytane (2011-01-03)
ta książka to biograficzne mistrzostwo świata ;)
@Enigma
@Enigma 2012-04-24
Przeczytane (2012-04-24)
Arcydzieło :) Dzięki Ozzy :D
Ja, Ozzy

Ojciec zawsze twierdził, że coś w życiu osiągnę.
– Johnie Osbournie, mam przeczucie, że dojdziesz do czegoś wielkiego – lubił mówić przy piwku. – Albo pójdziesz za kratki.
I nie pomylił się, ten mój ojczulek. Nie miałem jeszcze osiemnastu lat, a już siedziałem w więzieniu.
Rockowa lektura obowiązkowa! Autobiografia Ozzy’ego Osbourne’a – prawdziwej ikony i legendy rocka, wokalisty Black Sabbath, jednej z najpopularniejszych na świecie grup hardrockowych. Długo wyczekiwana przez fanów rocka książka „I am Ozzy” po ukazaniu się w Wielkiej Brytanii została entuzjastycznie przyjęta, także przez krytyków. Po premierze w USA niemal natychmiast znalazła się na 2. miejscu listy bestsellerów „The New York Times” i trafiła do rankingów najpopularniejszych książek. Autobiografia muzyka powstała we współpracy z cenionym dziennikarzem londyńskiego „The Times” – Chrisem Ayresem, czemu zawdzięcza niepowtarzalny styl oscylujący pomiędzy językiem potocznym rockmana a barwnym literackim opisem. Ozzy bez cenzury opowiada o dorastaniu w ubogiej rodzinie z Birmingham, o muzycznych początkach, o Black Sabbath, kilkunastoletniej karierze solowej, wreszcie o żonach, dzieciach, telewizyjnym show i uzależnieniach. Historia jest bogata w szczegóły i anegdoty, które muzyk przytacza z charakterystyczną dla siebie dosadnością i rozbrajającym poczuciem humoru. Książka zawiera unikatowe zdjęcia z prywatnych zbiorów oraz mnóstwo nieupublicznionych dotąd faktów, które bawią, gorszą lub szokują, ale na pewno nie pozostawiają czytelnika obojętnym. Od momentu premiery autobiografia Osbourne’a jest stale obecna w światowych mediach – od portali internetowych, przez prasę, po stacje radiowe i telewizyjne, nie tylko te o profilu muzycznym. Ozzy z powodzeniem promuje ją przy okazji trwającej właśnie dwuletniej trasy koncertowej związanej z jego najnowszą płytą Scream. Kwestią czasu jest powstanie filmu na podstawie biografii muzyka, w którym, według preferencji samego Ozzy’ego, główna rola powinna zostać powierzona Johnny'emu Deepowi.

Współtworzący tą stronę
puchar @Agnesscorpio @Agnesscorpio pierwsza opinia