Jak czytać ludzi - radzi agent FBI

Robin Dreeke
6.1 /10
Ocena 6.1 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Jak czytać ludzi - radzi agent FBI
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.1 /10
Ocena 6.1 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Książka jest kluczem do odczytywania ludzi: ich intencji, motywacji, dążeń, a w efekcie przewidywania ich zachowań. Dzięki zawartej tu wiedzy pozyskasz umiejętności przydatne wszędzie tam, gdzie masz do czynienia z ludźmi: w domu, biznesie, wśród przyjaciół i znajomych. Autorem “Jak czytać ludzi” jest Robin Dreeke, były szef Wydziału Analizy Behawioralnej FBI. Dzięki swemu doświadczeniu w jednej z najbardziej tajemniczych jednostek Federalnego Biura Śledczego Dreeke wypracował system, który pozwala zdiagnozować i przewidzieć ludzkie zachowania. Teraz tą wiedzą dzieli się z Czytelnikiem.

“Nauczę cię myśleć jak agent: w sposób uporządkowany, obiektywnie, racjonalnie i chłodno. Z takim nastawieniem można precyzyjnie analizować czyny, słowa, mowę ciała, opinie, reputację, karierę zawodową i zdolności, czyli te elementy, które pozwolą ci przewidzieć dalsze kroki danej osoby.”

“Przewidywanie czyjegoś zachowania to nie fizyka kwantowa, lecz nauka społeczna. Musisz tylko napisać właściwe równanie – stosując logikę, strategię, sceptycyzm, spostrzegawczość – i nie zapominać, że prawda czasami bywa nieprzyjemna, a mimo to nie można zamykać na nią oczu.”

Data wydania: 2020-03-25
ISBN: 978-83-954305-7-2, 9788395430572
Wydawnictwo: Kompania Mediowa
Cykl: Inwestuj w siebie, tom 1
Stron: 285
dodana przez: mamazonakobieta

Autor

Pozostałe książki:

Mroczne odmęty phishingu. Nie daj się złowić! Jak zjednać sobie ludzi
Wszystkie książki Robin Dreeke

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bardzo przeciętnie

21.04.2021

Ta książka to moje jedno z pierwszych spotkań z poradnikami, a już na pewno z poradnikami w takiej formie. Czy było ono udane i pasjonujące ? Ciężko stwierdzić. Książkę kupiłam z czystej ciekawości, bo tytuł niewątpliwie nas zachęca. Kto nie chciałby znać tajnych sztuczek odczytywania myśli innych osób na nasz temat? Z drugiej strony, uważam, że t... Recenzja książki Jak czytać ludzi - radzi agent FBI

rady z teki agenta

5.08.2021

Czy ja umiem czytać w ludziach jak w książkach? Na pewno nie po tej lekturze. Spodziewałam się nieznanych metod, dzięki którym można rozszyfrować zamiary innych. No cóż, może nie trzeba skomplikowanych strategii. Może to co proste, jest jednocześnie najskuteczniejsze? „Niemal zawsze ludzie będą postępować zgodnie z tym, co leży w ich interesie” - ... Recenzja książki Jak czytać ludzi - radzi agent FBI

Moja opinia o książce

Opinie

@kryminal_na_talerzu
2020-07-23
7 /10

Nowy cykl poradników wydawnictwa Kompania Mediowa pt. „Inwestuj w siebie” jest kierowany do ludzi interesujących się rozwojem osobistym, psychologią i finansami. Pierwszym tytułem, jaki ukazał się pod tym szyldem jest książka „Jak czytać ludzi. Radzi agent FBI” Robina Dreeke i Camerona Stauth – ten pierwszy przez lata był szefem Programu Analizy Behawioralnej i właśnie ta informacja skusiła mnie, by po książkę sięgnąć. Jest to dosyć ogólny poradnik na co warto zwracać uwagę, jak odczytywać motywacje ludzi z ich gestów i słów – tak naprawdę nic, czego osoba interesująca się psychologią by nie wiedziała, ale jest to dobre podsumowanie ogólnej wiedzy. Książka wydana jest bardzo ładnie, starannie i przejrzyście, a osobiste historie autora z pracy w FBI nadają lekturze smaczku. Choć liczyłam na trochę bardziej konkretne informacje, to książkę i tak uważam za dobrą i polecam szczególnie tym, który pracują w jakiejś firmie – mają szefa, współpracowników i szanse awansu – autor zawarł w tym temacie wiele pomocnych informacji.

× 4 | link |
@poprzewracane
2021-04-21
5 /10
Przeczytane

Dla mnie ta książka była zwyczajnie nuda, treść może faktycznie miejscami warta uwagi, ale jeśli ktoś liczy na poradnik z gotową receptą to tutaj go nie znajdzie

× 3 | link |
@mamazonakobieta
2020-07-07
8 /10
Przeczytane

Zdecydowanie nie jest to książka, którą przeczyta się „na raz”, aby odłożyć, sięgnąć po następną, a o niej zapomnieć. To książka, którą czyta się „po kawałku”, a każdy rozdział należy dokładnie przemyśleć, zapamiętując z niego to, co dla nas będzie przydatne. To książka, z której wiele się dowiemy, a jednocześnie nie staniemy się dzięki niej „guru” od ludzkiego zachowania. Osobiście uważam, że warto poznać ją bliżej i z przyjemnością polecam.

× 1 | link |
@martakrarz13
2022-05-06
5 /10
Przeczytane
@warsztat_dobrego_nastroju
2021-08-05
5 /10
Przeczytane
EJ
2021-02-11
5 /10
Przeczytane Luty 2021
@jakubas.m
2021-01-16
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak czytać ludzi - radzi agent FBI. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Nawyki bogatych i biednych
Nawyki bogatych i biednych
Tom Corley, Michael Yardney
7.8/10
Książka Michaela Yardneya i Toma Corleya to szansa na poznanie konkretnych nawyków ludzi bogatych, ...
Jak przeżyć koniec świata. Plan na niepewne czasy.
Jak przeżyć koniec świata. ...
James Wesley Rawles
8/10
Pandemia. Atak terrorystyczny. Katastrofa naturalna. Globalne załamanie finansowe. Czasem wystarczy...
Bogate dzieci. Poradnik dla mądrych rodziców
Bogate dzieci. Poradnik dla...
Tom Corley
8/10
To przewodnik dla wszystkich, którzy chcą wieść szczęśliwe i spełnione życie. Szczęście i sukcesy n...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl