Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości

9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

 Od Autorki: "Wśród licznych koncepcji dotyczących miłości coraz większą popularność zyskuje teoria przywiązania. To właśnie w obszarze przywiązania, które w największym stopniu wpływa na to, jak w danym związku wygląda miłość, często pojawiają się trudności. Wyzwania, jakie można wówczas napotkać, zależą od tego, na ile komfortowo ludzie czują się w fizycznej i emocjonalnej bliskości. Teoria przywiązania nie tylko jest tym, co pomaga lepiej zrozumieć, czym jest dla nas miłość i jaką drogą najczęściej idziemy jej naprzeciw, lecz także wytycza kierunek możliwej zmiany. A kiedy już się wie, dokąd się zmierza i po co, łatwiej jest znosić trudy podróży.
 
 W książce „Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości” przyjrzymy się każdemu ze stylów przywiązania i temu jak się przejawia w miłości. Jak wpływa na poczucie atrakcyjności, na klimat tworzonych związków, seksualność, bliskość emocjonalną, fizyczną, i in. Przyjrzymy się też temu co, w zależności od stylu przywiązania, może pomóc zbudować dobrą relację. Tego uczy nas teoria więzi, stworzona przez Johna Bowlby’iego i rozwinięta przez innych naukowców, którzy od dziesięcioleci zgłębiają tajniki miłości po to, by żyło się nam lepiej.
 
 Mam nadzieję, że książka ta pomoże Czytelnikom w odnalezieniu własnej, najlepszej drogi dotarcia do swojego celu". 
Data wydania: 2019-02-10
ISBN: 978-83-8095-538-7, 9788380955387
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Stron: 170
dodana przez: oficynaIMPULS

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości

8.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Z autorką książki pt. '' Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości'' Panią Katarzyną Lorecką miałam bliższą okazję przyjrzeć się jej pedagogicznemu spojrzeniu na opisane we wcześniejszej książce wydanej przez Oficynę Wydawniczą ''Impuls'' pt. ''Miłość. Kocha... lubi... szanuje...?''. Z przeprowadzonych przez nas codziennych obserwacji możemy dokonać ... {} Recenzja książki Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości

@Anna30@Anna30 {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@oficynaIMPULS
2019-02-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak kochamy? O przywiązaniu w miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl