Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Christel Petitcollin
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

 
Znawczyni ludzkiej natury – Christel Petitcollin – powraca z kontynuacją bestsellerowego poradnika Jak mniej myśleć!

Po lekturze książki Jak mniej myśleć zapewne wiesz już, że zaliczasz się do kręgu osób analizujących bez końca. Zdajesz też sobie sprawę, że nadwydajność mentalna jest twoim atutem, a fantastyczny umysł – narzędziem do samodoskonalenia. Tylko jak optymalnie wykorzystać to, co siedzi w twojej głowie? Nikt nie wie lepiej od ciebie, jak potężne jest to wyzwanie! Książka Jak lepiej myśleć, będąca rozwinięciem i uzupełnieniem pierwszej części poradnika, pozwala wreszcie rozwiać dręczące cię wątpliwości. Autorka napisała ją w reakcji na liczne prośby czytelników, którzy domagali się dodatkowych wyjaśnień i odpowiedzi na konkretne pytania. Dzięki temu czytelnik ma wrażenie, że bierze udział w prywatnej rozmowie z terapeutką.

Jak lepiej myśleć to zbiór przydatnych wskazówek dla osób nadwydajnych mentalnie i analizujących bez końca dotyczących codziennego życia w społeczeństwie. Jeśli potrzebujesz porady, jak odnaleźć spokój na płaszczyźnie zawodowej, w relacjach z najbliższymi oraz w miłości, koniecznie sięgnij po tę książkę! Dzięki niej jeszcze lepiej zrozumiesz siebie i innych, rozwiniesz i pokochasz swoją niezwykłą osobowość, a także nauczysz się organizować otoczenie tak, aby czuć się w nim jak najbezpieczniej.

W książce Jak mniej myśleć autorka pomaga czytelnikowi znaleźć jego miejsce w świecie, a w Jak lepiej myśleć wskazuje, jak odnaleźć w tym świecie szczęście i spełnienie. 

Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-66380-17-2, 9788366380172
Wydawnictwo: Feeria
Stron: 232

Autor

Christel Petitcollin Christel Petitcollin Autorka, instruktorka i wykładowca, Christel Petitcollin oferuje podstawy i zaawansowane narzędzia, które pomagają rozwijać indywidualny potencjał i poprawiać komunikację. Specjalista NLP, przeszkolona w hipnozie i licznych terapiach, przekazuje swo...

Pozostałe książki:

Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych Jak nie dać sobą manipulować
Wszystkie książki Christel Petitcollin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@su.wiktoriaa
2021-01-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Po przeczytaniu wcześniejszej książki tej autorki , Jak lepiej myśleć” ,byłam bardzo zaintrygowana, co może skrywać kolejne przedstawione przez nią zagadnienie. Jako, iż zdałam sobie sprawę, że zaliczam się do grona osób, które dotyka problem analizowania wszystkiego, byłam ciekawa jak można stopniowo rozwiązywać ten problem. Jeśli mam być szczera, na początku książki autorka niezbyt odnosi się do tematu przedstawionego w tytule. Głównym wątkiem w pierwszych częściach książki jest kwestia cywilizacji i autyzmu. Są to bardzo ciekawe zagadnienia, lecz przez to, że są skierowane “do mnie”, ponieważ autorka używa zwrotów bezpośrednio do czytelnika, trudno mi było się przedrzeć przez te rozdziały, ponieważ problem mnie nie dotyczył. Wielkim zaskoczeniem za to była druga część książki, gdzie wreszcie autorka przeszła do konkretów i zaczęła tłumaczyć rady, które uważam, że naprawdę się przydadzą. Najlepiej opisaną kwestią jest życie miłosne, gdzie autorka nie dość, że bardzo dobrze tłumaczy problemy osób nadwrażliwych w związku, to również daje propozycje jak zmienić swoje myślenie, i jak podchodzić do takich spraw. Podsumowując ,polecam ponieważ końcówka zrekompensowała całość.

{}× 1 | link |
@magdalena.borkowska13
2020-12-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Utwór na tyle mnie wciągnął, że przeczytałam go zaledwie w kilka dni.
Autorka ciekawie zaczyna, zwracając się do osób, które napisały do niej listy.
Narrator zwraca się bezpośrednio do czytelnika. Lubię to, mimo że miejscami jednak irytuje.
Jeżeli chodzi o merytorykę, z początku odczuwam, że tematy stricte psychologiczne nie są przedmiotem pracy autorki. Byłam poirytowana przy czytaniu niektórych fragmentów.

W połowie książki łatwo się odczuwa, co jest ulubionym tematem Christel. W tych fragmentach uwydatnia się profesjonalizm i znajomość tematu.

Polecam osobom, które znają poprzednią część. Bez tego, tak jak sama autorka uważa, treść ów książki może być mało zrozumiana. I tak jak ona polecam, aby czytać ją od samego początku do końca (czytanie pojedynczych fragmentów może być niejasna dla czytelnika).

{} | link |
@pa.strzalka
2021-02-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Książka nie przypadła mi do gustu, irytujące jest to, że tak często wraca ona do poprzedniej części. Nie dowiedziałam się z niej praktycznie nic nowego, nic ciekawego. Wkurzało mnie to, że autorka zwraca się w sposób bezpośredni do mnie, lepiej by to brzmiało, jeśli zwracałaby się do grupy ludzi. W ten sposób pokazywała, że możliwe, że tylko ja na świecie taka jestem. Kupiłam ją poprzez zachęty z internetu, lecz jest to jeden z gorszych zakupów, jakich dokonałam.

{} | link |
@Czytaczka.a
2021-08-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2020
@razemfajnie.pl
2021-02-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@migaczynka
2020-11-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
@dreambooks25
2020-10-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl