Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Christel Petitcollin
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 56 ocen kanapowiczów
Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 56 ocen kanapowiczów

Opis

• Za dużo myślę. • Moi bliscy mówią, że jestem zakręcona i że zadaję sobie za dużo pytań. • W mojej głowie stale coś się kłębi – czasem marzę o tym, żeby wcisnąć wyłącznik umysłu. • Mam wrażenie, że jestem z innej planety. • Nie mogę sobie znaleźć miejsca. • Czuję się niezrozumiany. Czy chociaż jedno z tych zdań opisuje właśnie ciebie? Jeśli tak, prawdopodobnie rozpoznasz się w profilu osoby nadwydajnej mentalnie. Cóż, bycie nadwydajnym bywa naprawdę męczące, ale twój mózg – właśnie ten, który myśli zbyt wiele – to prawdziwy skarb. Jego subtelność, złożoność i szybkość, z jaką działa, są naprawdę zdumiewające, a pod względem mocy można go porównać z silnikiem Formuły 1! Ale bolid wyścigowy nie jest zwykłym samochodem. Gdy prowadzi go jakiś niezdara, może się okazać kruchy i niebezpieczny. Potrzebuje kierowcy najwyższej klasy i toru na swoją miarę, by wykorzystać swój potencjał. Do tej pory to mózg wiódł cię po wertepach. Czas jednak, abyś przejął stery, i to już od dziś. Dzięki tej książce nauczysz się wykorzystywać niezwykłe możliwości swojego umysłu, który do tej pory wydawał się nie do ogarnięcia! A do tego poczujesz ulgę i wreszcie odetchniesz pełną piersią, akceptując siebie i swój fantastyczny umysł.  
Tytuł oryginalny: Je pense trop
Data wydania: 2019-04-24
ISBN: 978-83-7229-839-3, 9788372298393
Wydawnictwo: Feeria
Stron: 232
dodana przez: jbutton

Autor

Christel Petitcollin Christel Petitcollin Autorka, instruktorka i wykładowca, Christel Petitcollin oferuje podstawy i zaawansowane narzędzia, które pomagają rozwijać indywidualny potencjał i poprawiać komunikację. Specjalista NLP, przeszkolona w hipnozie i licznych terapiach, przekazuje swo...

Pozostałe książki:

Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych Jak nie dać sobą manipulować Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych Jak mniej się męczyć w zwyczajnym świecie
Wszystkie książki Christel Petitcollin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nadwydajni mentalnie a myślący normalnie

6.08.2020

Bardzo rzadko sięgam po poradniki. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że prawie nigdy. Co więc skłoniło mnie do sięgnięcia po "Jak mniej myśleć" Christel Petitcollin? Zacznijmy od początku, a więc okładka - przesympatyczny leniwiec i turkusowy, wręcz cyjanowy odcień oprawy, od razu przyciągnęły mój wzrok, a także tytuł:"Jak mniej myśleć?", po... Recenzja książki Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Jak mniej myśleć

14.10.2020

Kiedy zobaczyłam na portalach społecznościowych jak dużo osób czyta tę książkę, stwierdziłam że ja też powinnam, tym bardziej, że tytuł bardzo zachęca. Sama jestem osobą, która czasem nie może sobie poradzić z natłokiem myśli. Do przeczytania zachęcił mnie też napisał pod tytułem do kogo książka jest skierowana a mianowicie "dla analizujących bez ... Recenzja książki Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

@Wiolka@Wiolka × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Iwona_Nocon
2022-07-20
2 /10
Przeczytane

Ostatnio unikam poradników. Jednak jakiś czas temu zakupiłam kilka książek z serii Jak łatwiej żyć i postanowiłam w końcu po któryś z nich sięgnąć. Wybór padł na Jak mniej myśleć z uwagi na to, że myślę za dużo i niepotrzebnie (jakkolwiek to brzmi). Ponadto analizuję pewne wydarzenia w nieskończoność, co bywa czasami męczące. Jeszcze ostatnio do tego wszystkiego wmieszała się moja wrażliwość no i masz babo placek. Musiałam w końcu się trochę naprostować. Niestety przy okazji tego poradnika nie jest to jednak możliwe. Za każdym razem, przy okazji sięgnięcia po tego typu książkę powtarzam, że tak jak jedna jaskółka wiosny nie czyni, tak jedna przeczytana książka nie zmieni naszego nastawiania. Ale zdarzają się takie pozycje, które chociaż w minimalnym stopniu wskazują którą drogą pójść. Jak mniej myśleć to tytuł z którego nic nie wyniosłam. No może poza irytacją. Na pewno nie była to lektura dla mnie. Ode mnie 2/10.

× 2 | link |
@anu_histeria
@anu_histeria
2020-11-29
6 /10
Przeczytane

To poradnik dla osób wrażliwych, analizujących wszystko bez końca, wiecznie niezdecydowanych, odtwarzających w głowie różne scenariusze danej sytuacji, mających problem z właściwą samooceną.
Czytając ten poradnik trzeba się skupić, napisany jest bowiem językiem dość trudnym. Znajduje się tu dużo teorii, jak dla mnie, zbyt dużo w stosunku do praktyki. Według mnie za mało tu praktycznych rozwiązań różnych problemów oraz niewystarczająca ilość propozycji radzenia sobie z narastającymi w głowie różnymi myślami, które niektórzy analizują bez końca.
To z pewnością wartościowa książka, lecz zbyt mało w niej praktycznych wskazówek, które w takim psychologicznym poradniku powinny się znaleźć. Mimo to udało mi się wychwycić z niej sporo cennych wskazówek motywacyjnych i informacji pomagających w wzmocnieniu własnej samooceny.

× 1 | link |
@chomycz.anna
@chomycz.anna
2020-06-11
7 /10
Przeczytane

Mam sprzeczne uczucia, co do tej książki, jest wartościowa, pokrzepiająca, jednak nie do końca do mnie przemawia.

× 1 | link |
@Ferante
2020-07-03
9 /10
Przeczytane

„Jak myśleć mniej”. Jak tylko zobaczyłam ten tytuł to wiedziałam, że muszę go przeczytać! Później mi przeszło... Dzięki dobrej promocji w @empikcom kupiłam ją i absolutnie nie żałuję! Czyta się szybko, napisana prostym językiem. Ja uwielbiam poradniki, jednak ta książka stylistycznie od niego odbiega co na pewno jest na plus dla antyfanów poradników 😊 Dużo prawdy o swojej nadwydajności mam w zasięgu ręki. Jeśli wydaje Ci się, że jesteś trochę z innej planety to być może dotyczy to też Ciebie? Podczas czytania stwierdziłam, że to książka raczej pesymistyczna...że może dobić, że już nie ma nadziei i ciągle analizowanie każdej sytuacji nie jest możliwe do uniknięcia... Jednak nie. Po skończeniu jej dochodzę do wniosku, że dobrze wiedzieć co się dzieje w głowie i dlaczego! Można inaczej, można zacząć być takim leniwcem... można się zrelaksować i robić to na co ma się ochotę. Na pewno nie przyjdzie to od razu, ale... można nad tym pracować... Dla mnie książka idealna! Polecam! Nie słyszałam jeszcze negatywnych opinii na ten temat. 🧐
—————————————————#christelpetitcollin@wydawnictwo_feeria#jakmniejmyslec ...

| link |
@tea.books.lover
2024-01-19
7 /10
Przeczytane Audiobook
@dvdevil_2
2023-03-27
5 /10
Przeczytane
@Vanille
2023-01-24
5 /10
Przeczytane
@Ema17
@Ema17
2023-07-25
3 /10
Przeczytane
ZU
@zuzannawyderkiewicz
2022-11-22
8 /10
Przeczytane
@Madison
2022-10-23
8 /10
Przeczytane
@Kate77
2022-09-06
7 /10
Przeczytane
@rainestrella95
2022-09-05
8 /10
Przeczytane
IS
@isthatmonka
2022-08-18
3 /10
Przeczytane
SA
@sandra.karolina.kus
2022-07-04
10 /10
Przeczytane
@dominikqua09
2022-05-31
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Docenianie swoich osiągnięć jest niezbędne, by odzyskać i wzmocnić poczucie własnej wartości. Nie jest ono dane raz na zawsze i nawet u ludzi kochających siebie pozostaje kruche. (...) Można je wzmacniać i podbudowywać, tylko systematycznie doceniając wszystkie swoje większe i mniejsze osiągnięcia, bez wyjątku.
Bądź więc dla samego siebie najczulszym partnerem. Pomyśl, jak twoim zdaniem powinieneś być traktowany przez osobę zakochaną w tobie bez pamięci.
Powoli pogodzisz się ze wspaniałą osobą, jaką jesteś, i przyznasz jej prawo do swobodnego wypowiadania się.[...] Twoje prawdziwe ,,ja" wyzdrowieje, gdy będziesz miał pewność, że uczucia i pragnienia, jakich doznajesz, naprawdę należą do ciebie.[...] Jesteś doskonały w swojej niedoskonałości. Zadowalaj się tym, czym jesteś. W dniu, w którym ci się to uda, wypełnisz pustkę tożsamościową.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl