Jak żyć z Hashimoto? Poradnik dla pacjenta

9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Jak żyć z Hashimoto? Poradnik dla pacjenta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

„Jak żyć z Hashimoto?” Poradnik dla pacjenta.
Wyjątkowa książka dla osób chorych na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy typu Hashimoto.
Poradnik, w bardzo przystępny sposób przybliża chorym i ich bliskim, niezrozumiały dla przeciętnego pacjenta, skomplikowany obraz choroby.
Książka zawiera odpowiedzi na wiele dręczących pacjentów pytań o przebieg choroby.
Na 224 stronach omówione są przyczyny choroby Hashomoto, jej objawy, stosowane terapie, choroby współistniejące. Osobne rozdziały poświęcone są kobietom w ciąży i dzieciom.
W kolejnym omówione jest odżywianie a w następnym psychika pacjenta.
Ciekawy jest również rozdział o HPU/KPU. Jest to wrodzone zaburzenie przemiany materii, o którym niewiele jest publikacji i jest jeszcze mało znane w Polsce.
Książka zawiera wiele wskazówek jak radzić sobie z chorobą Hashimoto w życiu codziennym. Zawarte są w niej również relacje pacjentów, które pokazują jak różnorodny i skomplikowany może być przebieg choroby Hashimoto.
Poradnik ten, jest bardzo wartościowym przewodnikiem po meandrach choroby Hashimoto i dlatego bardzo go polecamy.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-62953-00-4, 9788362953004
Wydawnictwo: Pro Medica
Stron: 224

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak żyć z hashimoto

9.06.2014

Choruję na przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy - Hashimoto - jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym. Oznacza to, że mój układ odpornościowy atakuje tarczycę i niszczy ją. W wyniku tego mam niedoczynność tarczycy. Ponieważ jest wiele wątków na temat choroby w internecie oraz forum – a mój lekarz niestety jest mało komunikatywny – stwie... Recenzja książki Jak żyć z Hashimoto? Poradnik dla pacjenta

Moja opinia o książce

Opinie

EF
2022-01-07
8 /10
Przeczytane Literatura niemiecka

W Internecie z pewnością można znaleźć, więcej informacji dotyczących choroby Hashimoto. Dlaczego? Nie jest problemem z aktualizowanie danych na stronie, które pojawiły się niedawno, a także znalezienia na forach cennych rad. A inaczej ma się to z książką. Poprawienie wydania zajmuję więcej czasu... i mniejsze ryzyko pojawienia się bzdur.
Sięgając po poradnik trzeba liczyć się, z tym że w między czasie mogło coś się zmienić. Warto sprawdzić datę wydania.
Bynajmniej to nie świadczy o tym, że poradnik nie jest dobry. Jest napisany przez fachowców w przystępnym językiem dla czytelnika, który nie jest przeważnie obyty z terminologią medyczną.
Idealny dla osób, które mają w swojej rodzinie osoby chore na Hashimoto, co pozwoli lepiej zrozumieć swoich bliskich i dostarczy podstawowych informacji na ten temat. Nie mam pojęcia na ile przydatny jest dla samych osób chorych, dlatego, że po innej stronie jesteśmy. Ja nie choruję -robiłam sobie pod tym kątem badania. Sięgnęła po poradnik, gdyż znalazłam go w domowej biblioteczce, a już wcześniej obiło mi się o uszy i byłam ciekawa.

| link |
@Karalajn
2014-06-09
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak żyć z Hashimoto? Poradnik dla pacjenta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl