Jąkanie w wieku szkolnym. Terapia metodą Tarkowskiego

Prof. dr hab. Zbigniew Tarkowski, Agnieszka Okrasińska
Jąkanie w wieku szkolnym. Terapia metodą Tarkowskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tematem niniejszej książki jest jąkanie – widziane inaczej, w ujęciu systemowym. Jest to spojrzenie oparte na wynikach badań, w tym własnych, oraz wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu terapii skoncentrowanej na problemie osoby jąkającej się. Skupiono się na przyczynach jąkania oraz ukazano je w kontekście innych zaburzeń. Omówiono wyniki eksperymentów zmierzających do zmiany postaw wobec osób jąkających się i ich terapii.

W książce podano różne metody rozwiązywania problemów dzieci i młodzieży jąkającej się oraz ich otoczenia szkolnego i rodzinnego. Przedstawiono warunki i determinanty prowadzenia efektywnej terapii, opartej na połączeniu treningu płynnego mówienia, psychoterapii i socjoterapii.

Wyróżniona w podtytule monografii metoda Tarkowskiego została przedstawiona w sposób wyjątkowy. Ukazano bowiem przebieg i dynamikę procesu terapeutycznego, którego fundamentem jest dialog. Opis zawiera liczne przykłady rozmów z pacjentami.

Mam ogromny szacunek dla Zbigniewa Tarkowskiego i Agnieszki Okrasińskiej, którzy zdecydowali się na ujawnienie swojego warsztatu pracy, dzięki czemu możemy być biernymi uczestnikami zaprezentowanych oddziaływań terapeutycznych.

Z recenzji prof. dra hab. Jacka J. Błeszyńskiego

Data wydania: 2020-12-01
ISBN: 978-83-7744-203-6, 9788377442036
Wydawnictwo: Harmonia
Kategorie: Medycyna, Logopedia
Stron: 280
dodana przez: chudini0505

Autor

Prof. dr hab. Zbigniew Tarkowski Prof. dr hab. Zbigniew Tarkowski Prof. dr hab. Zbigniew Tarkowski (Katedra i Zakład Psychologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie) jest autorem wielu monografii dotyczący osób z zaburzeniami mowy wydanych w języku polskim i angielskim. Jest zwolennikiem interdyscyplinarnych badań ...

Pozostałe książki:

Jąkanie. Diagnoza - terapia – program Dzieci z zaburzeniami zachowania emocji i mowy Afazjologia
Wszystkie książki Prof. dr hab. Zbigniew Tarkowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Jąkanie w wieku szkolnym. Terapia metodą Tarkowskiego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Jąkanie w wieku szkolnym. Terapia metodą Tarkowskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl