Jechać do Lwowa

Adam Zagajewski
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Jechać do Lwowa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Reprint pierwszego wydania słynnego tomu wierszy Adama Zagajewskiego Jechać do Lwowa z ilustracjami Józefa Czapskiego (Londyn, Aneks, 1985) ukazuje się nakładem Zeszytów Literackich dla upamiętnienia zasług wydawnictwa Aneks (1973-1999) dla polskiej kultury i pełnej poświęcenia pracy edytorskiej Niny Smolar.
ISBN: 978-83-60046-07-4, 9788360046074
Wydawnictwo: FZL
Kategoria: Poezja

Autor

Adam Zagajewski Adam Zagajewski
Urodzony 21 czerwca 1945 roku na Ukrainie (Lwów)
Adam Zagajewski – poeta, eseista, prozaik, tłumacz. Razem z innymi repatriantami z Kresów jego rodzina po II wojnie światowej wyemigrowała do Gliwic, gdzie ukończył V Liceum Ogólnokształcące. Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim - psychologię i ...

Pozostałe książki:

Złota księga wierszy polskich Anteny Substancja nieuporządkowana Cienka kreska "Śpiewa to, co milczy". Tam, gdzie oddech. Wiersze
Wszystkie książki Adam Zagajewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Jechać do Lwowa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@adam_miks
2021-04-12
10 /10
Przeczytane

To mała książeczka. Zagubiła się wśród półek domowej biblioteczki. Takie czytadełko pokrywa zbyt duży kurz. Spływający z bliższych i dalszych rejonów. Oczywiście inne książki również przyczyniają się do zakrycia naszego pocket – book.
Jeżeli stwierdziłem że jest „nasza”, to czas najwyższy ją przedstawić. „Jechać do Lwowa” tomik wierszy niedawno zmarłego Adama Zagajewskiego. Wydanie krajowe drugiego obiegu w roku 1986 przez oficynę wydawniczą „Droga”. Pierwsza edycja poprzez „ANEKS”, Londyn, 1985.
Rzeczywiście mała to książeczka. Można schować do kieszeni spodni dorosłego mężczyzny. W roku 1986 miałem lat dziewiętnaście. Byłem dorosły? Ależ skąd! Wiekiem być może i predysponowałem do miana „dorosłości”. Ale co ja wiedziałem o życiu?! Nic, prawie nic. Dopiero uczyłem się żyć i uczyłem się życia. Można o tym wiele mówić. Jednak w tym miejscu nie o tym.
Coś nie coś wiedziałem o drugim obiegu literatury, niewiele o przeszłości Polski między 1945 – 1981. Ale na złość „tym komuchom” kupiłem Zagajewskiego. O którym również miałem symboliczną wiedzę, ale żadnego jego wiersza nie czytałem.
Kupiłem „Jechać do Lwowa” w pobliskim Domu Kultury, przy alei Sobieskiego róg Nałęczowskiej. Teraz bodajże w tym miejscu znajduje się prywatna przychodnia lekarska. To zresztą nieważne. Sytuacja wymaga przemian.
Znam te wiersze prawie na pamięć. Mam swoje zdanie na temat każdego. Lecz dopiero niedawno je przeczytałem. Książeczka przeleżała wśród ...

× 7 | Komentarze (1) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Jechać do Lwowa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl