Jedno życie

Megan Anna Rapinoe
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Jedno życie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Miała cztery lata, kiedy pierwszy raz kopnęła piłkę. Teraz jest złotą medalistką olimpijską, dwukrotną mistrzynią świata i zdobywczynią niezliczonych nagród i wyróżnień dla najlepszej piłkarki, która swoją pozycję megagwiazdy sportu wykorzystuje, aby walczyć o bliskie jej wartości.

Od dziecka Rapinoe zawsze robiła, co mogła, by bronić tego, co słuszne – nawet jeśli oznaczało to występowanie przeciwko innym.

W swojej książce po raz pierwszy ujawnia, jak wygląda jej życie zarówno na boisku, jak i poza nim. Pokazuje czytelnikowi swoją osobistą drogę, pełną humoru, człowieczeństwa i radości i mówi do niego: Masz jedno życie. Co z nim zrobisz?

Tytuł oryginalny: One Life
Data wydania: 2021-02-24
ISBN: 978-83-66577-99-2, 9788366577992
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
Kategoria: Biografia
Stron: 248
dodana przez: mewaczyta

Autor

Megan Anna Rapinoe Megan Anna Rapinoe
Urodzona 5 lipca 1985 roku w USA (Redding)
Megan Anna Rapinoe – reprezentantka Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej, zawodniczka Reign FC grająca na pozycji pomocniczki. Podczas Mistrzostw Świata odbywających się w Niemczech zdobyła jedną bramkę w meczu fazy grupowej przeciwko Kolumbii. Podcz...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Inspirująca historia, nie tylko o futbolu

WYBÓR REDAKCJI
3.03.2021

Inspiracje do rozwoju, do stawania się lepszym człowiekiem możemy znaleźć w wielu drobnych, zwyczajnych gestach, ale także w czynach odważnych, przełamujących bariery. Do tej drugiej kategorii możemy zaliczyć zachowanie jednej z największych gwiazd kobiecego futbolu Megan Rapinoe, która między innymi przyklęknęła w trakcie odgrywania hymnu Stanów ... Recenzja książki Jedno życie

Mecz o lepsze życie

1.03.2021

Jeśli tak zazwyczaj wyglądają autobiografie, to ja chcę je czytać przynajmniej raz w tygodniu. Zupełnie niepozorna książka, o kobiecie, o której nie miałam zielonego pojęcia i tytule, który w swej oczywistości i prostocie jest taki zagadkowy. Mniej więcej do połowy książki zastanawiałam się dlaczego została okrzyknięta bestsellerem New York Times'... Recenzja książki Jedno życie

@mommythereader@mommythereader × 3

Warto odważnie wyrażać siebie i swoje poglądy!

30.04.2021

Lubię czytać biografie ludzi, którzy potrafią mnie zainspirować. I nie chodzi tu wcale o karierę czy osiągnięcia, ale ich podejście do życia. Podziwiam tych, którzy podejmują działania na rzecz innych i są wierni ideom takim jak wolność i równość. I choć zazwyczaj nie sięgam po biografie osób, o których istnieniu nie miałam pojęcia, cieszę się, że... Recenzja książki Jedno życie

@StartYourDayWithBooks@StartYourDayWithBooks × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@marek.wasinski.king
2021-03-15
7 /10
Przeczytane

Inspiracje do rozwoju, do stawania się lepszym człowiekiem możemy znaleźć w wielu drobnych, zwyczajnych gestach, ale także w czynach odważnych, przełamujących bariery. Do tej drugiej kategorii możemy zaliczyć zachowanie jednej z największych gwiazd kobiecego futbolu Megan Rapinoe, która między innymi przyklęknęła w trakcie odgrywania hymnu Stanów Zjednoczonych Ameryki by okazać wsparcie wszystkim dyskryminowanym osobom, przede wszystkim ze względu na rasę. Nie jest to jednak jedyne takie posunięcie piłkarki, która za sprawą silnego charakteru, inicjatywy oraz tolerancji i szczerości daje nam wszystkim przykład jak powinniśmy kroczyć w przyszłość. Za sprawą premiery jej autobiografii na polskim rynku możemy teraz dowiedzieć się skąd tak właściwie wzięła się ta uparta i śmiała kobieta, co motywuje ją do działania oraz jak radzi sobie ze sławą, presją otoczenia oraz krytyką.

Książka, pt. „Jedno życie” ukazała się w Polsce za sprawą wydawnictwa Relacja. Na jej kartach piłkarka przeprowadza nas przez swoje życie od momentu narodzin, aż do chwili wybuchu pandemii koronawirusa. Opowiada nam o dorastaniu w wielkiej, w większości konserwatywnej rodzinie, o tym kiedy zrozumiała, że jest lesbijką i jak zareagowała na to jej rodzina, najbliżsi oraz współpracownicy, w końcu dzieli się z nami swoimi doświadczeniami z gry w reprezentacji USA oraz wielu klubach piłkarskich.

To jednak nie powyższe zdarzenia z życie Rapinoe są tutaj...

| link |
@pierwszyrozdzial
@pierwszyrozdzial
2021-04-05
6 /10

Mam pewien problem z biografiami sportowców. Z jednej strony fascynuje mnie ich wola walki i wewnętrzna siła, a z drugiej aspekt kariery sportowej nie potrafi mnie zainteresować. Z autobiografią Megan Rapinoe mam pewien problem; jest nieco inna!

Kariera piłkarska Rapinoe to tylko jeden z elementów tej złożonej i wielowątkowej opowieści o dziewczynie z sąsiedztwa - właśnie tak odbieram wielokrotnie nagradzaną sportsmenkę i mistrzynię olimpijską. Bo jak inaczej można określić osobę, która w szczery i jasny sposób przedstawia się czytelnikowi? Z kolejnych stron wyłania się obraz kobiety o silnym charakterze, potężnej osobowości i sercu, które jest pełne miłości do innych.
Szczególnie zainteresowały mnie fragmenty związane z dzieciństwem Megan, jej dojrzewaniu i odkrywaniu prawdziwej siebie. Niestety wszelkie wspomnienia związane z karierą sportową mnie nie zaciekawiły, jednak doskonale rozumiem, że to właśnie pozycja w świecie sportu pozwoliła Rapinoe rozwinąć skrzydła i była furtką do rozpoczęcia działalności na rzecz osób w jakikolwiek sposób dyskryminowanych.

Pięknie wydana autobiografia „Jedno życie” to wpasowująca się w amerykański sen historia kobiety, która mimo słów krytyki i związanym z nimi poczuciem odosobnienia potrafił stawiacz czoło przeciwnościom i pozostać wierna swoim przekonaniom. Nie jest może wybitna, jednak w odbiorze okazuje się nadzwyczajnie przyjemna i przejrzysta. Do przeczytania w jedno popołudnie!

| link |
@StartYourDayWithBooks
@StartYourDayWithBooks
2021-04-30
8 /10
Przeczytane
@mommythereader
@mommythereader
2021-03-01
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Grałyśmy na rzecz różnorodności, demokracji, tolerancji. Grałyśmy, by pokazać, że możemy się różnić i szanować jednocześnie. Grałyśmy z myślą o równych prawach, równej płacy i dla chwały kobiecego sportu. Grałyśmy, by udowodnić, że można wygrywać, nie depcząc nikogo po drodze; że można wygrywać i pomagać sobie nawzajem.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl