Jerozolima

Simon Sebag Montefiore
Jerozolima
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Najnowsza książka autora światowych bestsellerów "Stalin. Dwór czerwonego cara"; "Stalin. Młode lata despoty" oraz "Potiomkin" i "Saszeńka". Pasjonująca opowieść o historii Jerozolimy na tle wojen, powstań i losów jej królów, cesarzy, zdobywców oraz proroków, świętych, pisarzy, poetów, którzy tworzyli, burzyli, odbudowywali i spisywali dzieje Świętego Miasta. Od króla Dawida do Ariela Szarona; od Abrahama do Jezusa i Mahometa; od Józefa Flawiusza do Amosa Oza.

Wykorzystując nieznane wcześniej archiwalia, najnowsze badania naukowe oraz dokumenty swojej rodziny i własne wspomnienia, Simon Sebag Montefiore stworzył wspaniałą epopeję trzech tysięcy lat wiary, fanatyzmu, zbrodni i współistnienia.
Książka jest na pierwszych miejscach list bestsellerów w Wielkiej Brytanii.
Data wydania: 2011-05-05
ISBN: 978-83-89656-71-1, 9788389656711
Wydawnictwo: Magnum
Stron: 704

Autor

Simon Sebag Montefiore Simon Sebag Montefiore
Urodzony 27 czerwca 1965 roku w Wielkiej Brytanii (Londyn)
Simon Sebag Montefiore – brytyjski historyk i dziennikarz. Absolwent Gonville and Caius College na Uniwersytecie Cambridge. W latach dziewięćdziesiątych podróżował po byłym ZSRR (odwiedził Kaukaz, Ukrainę i Azję Środkową). Autor wielu artykułów na ...

Pozostałe książki:

Saszeńka Pewnej zimowej nocy Młody Stalin Katarzyna Wielka i Potiomkin Stalin. Dwór czerwonego cara
Wszystkie książki Simon Sebag Montefiore

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jerozolima - miasto przeklęte.

29.09.2011

Ciekawie przedstawiona historia miasta, które uważane jest przez chyba wszystkie religia świata jako bardzo ważny punkt na mapie świata. Po przeczytaniu jej zupełnie inaczej patrzę na obecny konflikt pomiędzy Żydami a Muzułmanami. Tak jak do tej pory uważałem się za zwolennika trzymania islamu "twardo za mordę" tak teraz odkryłem iż zaczynam skłani... Recenzja książki Jerozolima

Moja opinia o książce

Opinie

@Albercik
2011-09-29
Przeczytane Historia

Ciekawa, niezwykle wciągająca książka, opisująca historię miasta od początków powstania do dnia dzisiejszego. W tle historii miasta opowiedziana jest barwna historia całego regionu, w którym przez tysiąclecia nieźle rozrabiali muzułmanie, żydzi i chrześcijanie o dziesiątkach innych narodów nie wspominając. Pozycja naprawdę godna polecenia.

| link |
@Setsuna
2014-03-30
Przeczytane

Świetnie napisana książka!

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Jerozolima. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl