Język modernizmu. Prolegomena historycznoliterackie

Ryszard Nycz
Książka Język modernizmu. Prolegomena historycznoliterackie
Książka Język modernizmu. Prolegomena historycznoliterackie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jest to książka o języku modernizmu w potrójnym sensie.Po pierwsze przedmiotem rozważań są tu poglądy na temat języka: te obiegowe, stanowiące składnik powszechnej na przełomie XIX i XX wieku wiedzy o kulturze; te głoszone specjalnie przez modernistów; oraz te, które znajdują uzasadnienie w twórczości literackiej.Po drugie , głównym obszarem badawczym tej pracy jest językowo-literacka świadomość polskiego modernizmu przede wszystkim ta formułowana wprost- w trybie dyskursywnym , także ta wypowiadana w utworach literackich; oraz - rekonstruowana w procesie analizy twórczości artystycznej.Po trzecie pojęcie języka funkcjonuje w tej pracy w pochodnym znaczeniu, polegającym na wyeksponowaniu systemowego charakteru przeobrażeń modernistycznej literatury jako odrębnej całości artystyczno-światopoglądowej. Jedną z omówionych tu kategorii jest język.  
Data wydania: 1997
ISBN: 83-85220-69-0, 8385220690
Wydawnictwo: Leopoldinum
Seria: Monografie FNP
Kategoria: Językoznawstwo
Stron: 329

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Język modernizmu. Prolegomena historycznoliterackie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Język modernizmu. Prolegomena historycznoliterackie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}