Językowe obrazy świata i człowieka w prasie młodzieżowej i alternatywnej t.2

Wojciech Kajtoch
Językowe obrazy świata i człowieka w prasie młodzieżowej i alternatywnej t.2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Rozprawa ta stanowi istotny wkład do metodologii badań obrazów świata (dzięki opracowaniu struktury tematycznej dokonaniu klasyfikacji słownictwa wielkiego zbioru tekstu) do wiedzy o językowym obrazie świata współczesnej polszczyzny (dzięki rekonstrukcji tekstowych obrazów świata w czasopismach młodzieżowych). Towarzyszące pracy słowniki alfabetyczne, tematyczne frekwencyjne języka w czasopismach młodzieżowych (zwłaszcza w wersji elektronicznej) stanowią cenny materia dla badaczy różnych aspektów współczesnej polszczyzny, mediów świadomości społecznej, a dokonana przez Wojciecha Kajtocha klasyfikacja tematyczna może się okazać pierwszym, ale najtrudniejszym krokiem na drodze do skomputeryzowanej analizy zawartości mediów.
Z recenzji prof. dr. hab. Walerego Pisarka
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-233-2515-4, 9788323325154
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego
Stron: 484

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Językowe obrazy świata i człowieka w prasie młodzieżowej i alternatywnej t.2? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Językowe obrazy świata i człowieka w prasie młodzieżowej i alternatywnej t.2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl