JP II. Pokolenie czy mozaika wartości?

Paweł Ruszkowski
JP II. Pokolenie czy mozaika wartości?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Jest to książka napisana w formule ""gorącej socjologii"", tzn. ukazującej obraz aktualnych wydarzeń i towarzyszących im procesów, w sposób popularny, ale mieszczący się w ramach standardów naukowych socjologii. Hasło ""Pokolenie JP2"" powstało na długo przed kwietniem 2005 roku. Jednak dopiero po śmierci Papieża pojecie to znalazło się w powszechnym użyciu i stało się niejako symbolem wydarzeń związanych z chorobą, śmiercią Jana Pawła II i żałobą po Nim. Popularność tego hasła każe jednak zastanowić się, na ile było to autentyczne doświadczenie konkretnych młodych ludzi, a na ile iluzja medialna. Prezentowane w tej książce teksty są wynikiem badań socjologicznych poświęconych zjawisku ""Pokolenia JP II"". Autorzy zastanawiają się, jakim doświadczeniem była dla młodych Polaków śmierć Jana Pawła II i jak należy interpretować ich ówczesne i późniejsze reakcje."
Data wydania: 2006-05-30
ISBN: 978-83-7298-955-0, 9788372989550
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 290

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka JP II. Pokolenie czy mozaika wartości? aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka JP II. Pokolenie czy mozaika wartości?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl