Juan Sánchez Cotán. Jeden z pierwszych malarzy martwych natur w Hiszpanii

Izabella Wiercińska
Juan Sánchez Cotán. Jeden z pierwszych malarzy martwych natur w Hiszpanii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Chciałabym zwrócić uwagę na osiągnięcia hiszpańskiej szkoły martwej natury, począwszy od jej początków sięgających drugiej połowy wieku XVI, aż do rozkwitu w wieku następnym. Badając genezę tej gałęzi malarstwa w Hiszpanii, najwięcej miejsca poświęciłam jednemu z jej pierwszych twórców Juanowi Sánchez Cotánowi, którego działa są najstarszymi zachowanymi martwymi naturami na Półwyspie Iberyjskim. Twórczość jego poprzednika Blas de Prado jest bowiem znana wyłącznie z przekazów archiwalnych. Pragnę więc wykazać, jak wielkie znaczenie miała działalność Juana Sánchez Cotána, który właściwie ustalił typ hiszpańskiej martwej natury pierwszej połowy wieku XVII. Wprowadził do niej nowe motywy i nadał specyficzny hiszpański charakter, dzięki wykorzystaniu stylistyki malarskiej właściwej szkole kastylijskiej. Jego obrazy są niezwykłe także pod względem ikonograficznym i nikomu do tej pory nie udało się odczytać treści zawartych w tych kompozycjach.” (ze wstępu Autorki)
Data wydania: 1996
ISBN: 83-85599-98-3, 8385599983
Wydawnictwo: SORUS
Kategoria: Sztuka
Stron: 67

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Juan Sánchez Cotán. Jeden z pierwszych malarzy martwych natur w Hiszpanii nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Juan Sánchez Cotán. Jeden z pierwszych malarzy martwych natur w Hiszpanii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl