Kabała pieniędzy. Żydowska filozofia bogacenia się

Rabbi Nilton Bonder
Kabała pieniędzy. Żydowska filozofia bogacenia się
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tradycja żydowska na całym świecie kojarzona jest z koszerną kuchnią, szabatem oraz wagą, jaką przedstawiciele tego narodu przywiązują do możliwości wzbogacenia się. Sam zapewne także spotkałeś się z podobizną starego Żyda, który liczy złote monety - talizmanem mającym przyciągać dostatek. Karykaturalnie przedstawiony wielki nos pomaga mu zwęszyć dobry interes. Nawet jeśli to tylko przypuszczenia, to przecież... powietrze jest za darmo!Kramarz Jechiel leży w agonii i pyta ledwo słyszalnym głosem:- Małko, moja żono, jesteś przy mnie?- Jestem, mężu.- Dwojro, moja córko, jesteś przy mnie?- Jestem ojcze.- Jojlik, mój synu, jesteś przy mnie?- Jestem, ojcze.- Binem, mój synu, jesteś przy mnie?- Jestem, ojcze.- Chajko, moja córko, jesteś przy mnie?- Jestem, ojcze.Konający zrywa się i wykrzykuje ostatkiem sił:- A kto siedzi w sklepie?!!!Ta mądra książka nie jest zbiorem zabawnych anegdot. Zmusza nas do głębszego i wynikającego z przesłanek etycznych spojrzenia na działania w dziedzinie ekonomii, w tym na różne formy wymiany i wzajemności - począwszy od tego, jak wydajemy pieniądze, a skończywszy na ludzkiej odpowiedzialności za zachowanie globalnego systemu ekologicznego. W oparciu o żydowskie nauki moralne, tradycję mistyczną i opowieści o chasydzkich mistrzach autor rozważa szeroki zakres zagadnień, w tym kwestie pożyczek i kontraktów handlowych, praktyki dawania oraz granice materialnego świata.Kabalistyczne nauki nie tylko uzupełnią Twoją wiedzę na temat świata pieniędzy, ale poprowadzą Cię ku samoświadomości i poznaniu, czego naprawdę pragniesz. Dowiesz się także, w jaki sposób możesz to zdobyć.
Tytuł oryginalny: The Kabbalah of Money: Jewish Insights on Giving, Owning, and Receiving
Data wydania: 2013-01-16
ISBN: 978-83-246-3376-0, 9788324633760
Wydawnictwo: Onepress
Stron: 168
dodana przez: jatymyoni

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kabała pieniędzy. Żydowska filozofia bogacenia się? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kabała pieniędzy. Żydowska filozofia bogacenia się. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl