Kaligula, bóg okrucieństwa

Siegfried Obermeier
Kaligula, bóg okrucieństwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Powieść przybliżająca sylwetkę jednego z najokrutniejszych władców starożytnego świata, który najprawdopodobniej cierpiał na chorobę umysłową. Był ucieleśnieniem wszelkiego zła, rozpusty i wyuzdania. Zabijał, knuł intrygi, szerzył zdemoralizowanie. Potrafił mianować senatorem swojego... konia. W ciągu kilku lat roztrwonił niemal wszystkie pieniądze należące do skarbu państwa. Idąc niejako pod prąd, Siegfried Obermeier stara się także pokazać ludzkie oblicze Gajusza Juliusza Cezara Augusta, noszącego przydomek "Kaligula". Choć trudno w to uwierzyć, on też potrafił kochać i cierpieć. Był nieszczęśliwym komediantem, który czasami za bardzo wierzył w odgrywane przez siebie role. Niewątpliwą zaletą książki jest bardzo obrazowe przedstawienie życia codziennego starożytnego Rzymu, znajdującego się w ówczesnym czasie u szczytu swej świetności. Autor naprawdę znakomicie oddał tło epoki, zwłaszcza jej mroczne strony.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-11-10139-5, 9788311101395
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 571
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Siegfried Obermeier Siegfried Obermeier
Urodzony 21 stycznia 1936 roku w Niemczech (Monachium)
W 1978 roku wydał swoją pierwszą powieść, początkowo pod pseudonimem Carl de Scott, powieść o drugim życiu Judasza Iskarioty.

Pozostałe książki:

Mroczny świat królów hiszpańskich Safona Kobiety i muzyka. Dwie miłości Mozarta Torquemada - wielki inkwizytor Messalina
Wszystkie książki Siegfried Obermeier

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kaligula, bóg okrucieństwa nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kaligula, bóg okrucieństwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl