Kalsarikänni. Sztuka relaksu po fińsku

Miska Rantanen
Książka Kalsarikänni. Sztuka relaksu po fińsku
Książka Kalsarikänni. Sztuka relaksu po fińsku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Każdy dzień w pracy przynosi kolejne fale stresu i frustracji. Świat szaleje: efekt cieplarniany, terroryści i pospolite bandziory, dopalacze, ekscesy polityków wybranych w demokratycznych wyborach, tanie sensacje z życia celebrytów - coraz trudniej to wszystko znieść. Szczęśliwie ludzie Północy znaleźli antidotum na wszelkie nieszczęścia. W Szwecji i Norwegii filozofia ta konkretyzuje się pod hasłem lagom, co oznacza umiar. Ma być demokratycznie, bezpiecznie, ekologicznie. Z kolei Dania postawiła na hygge: zanurzanie się w nastroju, unikanie pośpiechu i cieszenie chwilą w stylowym otoczeniu. Co jednak ma zrobić ktoś, kto potrzebuje antidotum na stres, ale nie odpowiada mu nudne i mdłe lagom ani nienaturalne i nieżyciowe hygge? W tej książce znajdziesz odpowiedź na to ważne pytanie. Otóż twardzi fińscy faceci już dawno rozwiązali ten star y jak świat dylemat. Mowa o kalsarikanni, czyli piciu w gaciach. Tę filozofię można łatwo zaadaptować - w każdych warunkach, bez względu na sytuację, nastrój i otoczenie. Kalsarikanni nie wymaga kosztownych przygotowań. Prędko przynosi rezultaty i jest odpowiednie dla wszystkich pełnoletnich. Daje ukojenie i pozwala szybko zregenerować siły. Nie jest pozerstwem, grą czy udawaniem. Dzięki tej książce dowiesz się, jak wykorzystać kalsarikanni, by zaspokoić własne potrzeby, zgłębisz barwną historię picia w gaciach, zrozumiesz etymologię nazwy tej zacnej sztuki i zapoznasz się z bogatymi doświadczeniami Finów w jej różnorakim interpretowaniu. Dowiedz się, jak skutecznie wdrożyć fiński styl dobrego życia: warunki perfekcyjnego kalsarikanni przygotowanie piwa, wnętrza i odpowiedniego stroju połączenie picia w gaciach z muzyką lub filmem przystawki, dania główne i desery a picie w gaciach kiedy nie warto celebrować kalsarikanni Kalsarikanni - prawdziwy fiński reset!
Data wydania: 2019-07-17
ISBN: 978-83-283-5366-4, 9788328353664
Wydawnictwo: Sensus
Stron: 184

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kalsarikänni. Sztuka relaksu po fińsku aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Kalsarikänni. Sztuka relaksu po fińsku”- Miska Rantanen

Książka Bóg urojony
Bóg urojony Richard Dawkins
{}8.7/10
„W Bogu urojonym Dawkins demaskuje i z pasją odrzuca religię...
Książka Świat bez kobiet
Świat bez kobiet Agnieszka Graff
{}9.1/10
Matka i córka, które po wyjściu z kina chwalą film, mimo że ...
Książka Ojciec odchodzi
Ojciec odchodzi Piotr Czerski
{}7.7/10
Jeszcze jedna książka o polskim papieżu - krytyczna miniopow...
Książka W co grają ludzie : psychologia stosunków międzyludzkich
W co grają ludzie : psychol... Eric Berne
{}8.2/10
Światowy bestseller przetłumaczony na kilkadziesiąt języków!...
Książka Wiek propagandy
Wiek propagandy Pratkanis Anthony, Elliot Aronson
{}10/10
Książka ukazuje rosnącą rolę informacji i propagandy we wspó...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}