Kawa i ciastko o każdej porze. Historia krakowskich kawiarni i cukierni.

Krzysztof Jakubowski
Kawa i ciastko o każdej porze. Historia krakowskich kawiarni i cukierni.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„W całej Warszawie nie ma tylu osób inteligentnych, ile ich przychodzi do jednej krakowskiej kawiarni” - powiedział dawno temu Leon Chwistek. Jest w tych słowach mnóstwo krakauerskiej swady, ale też hołd złożony niezwykłemu zjawisku, jakim stało się w Krakowie tak zwane życie kawiarniane. Charakterystyczne miejsca, barwne postaci, głośne wydarzenia obyczajowe, artystyczne, polityczne, gospodarcze, kryminalne - temu wszystkiemu towarzyszy tu od przeszło 200 lat filiżanka kawy, ciastko i kieliszek nalewki. Śmiało można powiedzieć, że nie ma historii Krakowa bez historii jego kawiarni. I właśnie o tym jest nowa książka Krzysztofa Jakubowskiego „Kawa i ciastko o każdej porze. Historia krakowskich kawiarni i cukierni”. To opowieść o znaczących miejscach tego miasta, o niepowtarzalnym klimacie, nierzadko będących sceną epokowych dla Krakowa wydarzeń, a obejmująca okres od lat 70. XVIII stulecia do końca XX wieku. Książka lekko napisana, pełna barwnych historii i anegdot, uzupełniona starymi i współczesnymi fotografiami, kartami widokowymi i - a jakże - dawnymi przepisami na dobrą kawę.
Data wydania: 2012-10
ISBN: 978-83-268-0773-2, 9788326807732
Wydawnictwo: Agora
Seria: Biblioteka Gazety Wyborczej
Stron: 216
dodana przez: Asamitt

Autor

Krzysztof Jakubowski Krzysztof Jakubowski
Urodzony w 1957 roku w Polsce (Kraków)
Urodzony w 1957 roku w Krakowie, publicysta, działacz samorządowy, miłośnik i popularyzator historii miasta. Od lat działa w Obywatelskim Komitecie Ratowania Krakowa, jest też członkiem Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa. Autor międz...

Pozostałe książki:

Spacerownik krakowski Kraków pod ciemną gwiazdą Pomorskie cmentarze Spacerownik krakowski 2 Kraków na starych widokówkach 2
Wszystkie książki Krzysztof Jakubowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kawa i ciastko o każdej porze. Historia krakowskich kawiarni i cukierni. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kawa i ciastko o każdej porze. Historia krakowskich kawiarni i cukierni.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl